Iniciatyvos organizatoriai fiksavo bent pusę tūkstančio taškų Lietuvoje ir arti 100 vietų pasaulyje, kuriose garsiai skambėjo Lietuvos himnas.
Gausiausia giedotojų sulaukė vasaros sostinė Palanga, kur vyko pagrindinis šių metų „Tautiškos giesmės aplink pasaulį“ šventinis renginys.
Drauge su Lietuvos šauliais bei skautais J. Basanavičiaus gatve ir Palangos tiltu ištiesta ilgiausia – 1 kilometro ilgio – Lietuvos vienybės trispalvę.
Su artimaisiais ir draugais giedojote „Tautišką giesmę“? Pasidalinkite vaizdo įrašais ir fotografijomis su lrytas.lt skaitytojais. Savo nuotrauką dėkite komentaruose paspaudę šią nuorodą.
Vaizdo įrašus siųskite adresu video@lrytas.lt.
J.Basanavičiaus gatvė – sausakimša
Tūkstančiai Palangoje esančių žmonių vieningai nešė Lietuvos trispalvę Palangos tilto link. Kolonai sustojus netoli tikslo, lietuviai skandavo „Lietuva“ ir „Mylime Lietuvą!“.
J.Basanavičiaus gatvė buvo sausakimša – į renginį atėjo daug šeimų su vaikais ir jaunimo. Visi susirinkę buvo geros nuotaikos, kai nuo tilto prieš 21 val. skambėjo lietuviškos dainos.
Prieš giedojimą himno žodžius repetavo ir melodiją tyliai niūnavo net ir mažiausi šventės dalyviai.
Dideliuose ekranuose šalia scenos buvo rodomi vaizdo virš Palangos tilto, todėl įspūdingą reginį galėjo stebėti ir kiek toliau paplūdimyje buvę žmonės.
Kelios minutės prieš giedojimą nuskambėjo prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimas.
Galiausiai viską vainikavo „Tautiškos giesmės“ aidai. Žmonės susijaudinę nuo galvų nusiėmė kepures ir dėjo rankas prie širdies. Kai kurių akyse blizgėjo ašaros.
Pagiedojus himną, šventės koncertas buvo tęsiamas. Žiūrovai kartu dainavo ir legendinę Stasio Povilaičio dainą „Švieski man vėl“, daina apie emigraciją ir Palangos močiutes žiūrovus užvedė grupė „Žas“.
„Laukiame jūsų ir kitais metais! Čia, ant Palangos tilto! Ar būsite čia?“, – sugiedojus himną tūkstantinės minios klausė renginio vedėjai Ugnė Galadauskaitė ir Giedrius Masalskis. Susirinkę žmonės atsišaukė: „Taip!“.
Aplink pasaulį
Himnas aplink pasaulį jau septynerius metus Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną keliauja iš viso 24 valandas. „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ jau septintą kartą įrodo, kad Lietuva yra globali, gyvuoja ir klesti ten, kur dirba, kuria, mokosi, semiasi patirties lietuviai.
Organizatorių teigimu, daugybė pasaulio lietuvių nesijaučia išvažiavę iš Lietuvos ar ją palikę. Jie domisi Lietuvos ekonomine raida ir politiniais procesais, skiria laiko ir pastangų, patardami verslui, reklamuodami Lietuvą užsienio investuotojams, garsindami šalies vardą savo kūryba.
Pirmieji „Tautiškos giesmės“ kelionę aplink pasaulį 21 val. vietos laiku, arba 12 val. Lietuvos laiku pradėjo lietuviai Naujojoje Zelandijoje.
Čikagos „Tūkstantmečio parko“ praeiviai pirmadienio vakarą turėjo nustebti – greta garsiosios „Cloud Gate“ skulptūros pasirodžiusi kelių šimtų lietuvių minia, apsirėdžiusi Lietuvos trispalvės spalvomis, vieningai traukė „Tautišką giesmę“.
Būtent taip – postmodernia sąspiečio akcija – Čikagos lietuviai nusprendė paminėti Lietuvos Valstybės dieną. Akcijoje himną giedojo net 200 choristų.
Lietuvos himnas su plevėsuojančiomis trispalvėmis skambėjo ir karinio konflikto su agresore kaimyne šalimi krečiamoje Ukrainoje. Lietuviai giedoti rinkosi pilietiškumo ir drąsos simboliu tapusioje Kijevo Maidano aikštėje. Simboliška, kad Lietuvos Valstybės diena buvo minima ten, kur taip neseniai kaimynės šalies piliečiai kovojo už savo savarankišką valstybingumą.
Pirmąkart – prieš 7 metus
„Tautiškos giesmės aplink pasaulį“ organizatoriams Lietuvos himną giedosiantys pranešė Airijos, Austrijos, Bahreino, Belgijos, Baltarusijos, Čekijos, Didžiosios Britanijos, Estijos, Filipinų, Indonezijos, Islandijos, Ispanijos, Italijos, Jungtinių Arabų Emyratų, JAV, Kanados, Kinijos, Lenkijos, Malaizijos, Norvegijos, Prancūzijos, Rusijos, Singapūro, Suomijos, Škotijos, Švedijos, Turkijos, Ukrainos, Vokietijos lietuviai.
Himnas mūsų šalyje buvo giedamas ne tik Palangoje ar didžiuosiuose šalies miestuose. Mažesni miesteliai bei kaimai buvo pasirengę burti savo bendruomenes Lietuvos Valstybės dienos šventei – miestelių aikštėse, kultūros centruose ar ant piliakalnių viršūnių.
Pirmą kartą vieningai giedamas mūsų šalies himnas pasaulį apskriejo 2009-aisiais, švenčiant Lietuvos vardo tūkstantmetį. Jachtos „Ambersail“ misijos „Tūkstantmečio odisėja“ buriuotojai pirmą kartą istorijoje pakvietė po visą pasaulį pabirusius lietuvius kelioms istorinėms akimirkoms susijungti į gyvą „Tautiškos giesmės“ balsų grandinę.
Septintą kartą giedama „Tautiška giesmė“ šiandien jau išaugo į vieną didžiausių lietuvius visame pasaulyje vienijančių įvykių ir tapo gyva ir ryškia mūsų tautos tradicija švęsti Valstybės dieną.