Moteris žinutėje savo draugams teigė, kad jei nedėstytų tame pačiame universitete, o užsiimtų tik privačia veikla, būtų užsidirbusi pakankamai finansų kompensuoti šias darbines keliones.
„Tačiau, kol kas – gal kam Jūsų asmeniškai būtų svarbu, kad skleistųsi Lietuvos geras vardas mokslo pasaulyje? Gal kam nors rūpėtų, kad grįžusi į Lietuvą pasidalinčiau savo įgyta patirtimi su Jumis, Jūsų įstaiga? Konferencijos labai labai įdomios. Gal kam nors norėtųsi, kad būtent Jūsų pavardė ar įstaiga būtų paminėta šiame moksliniame tarptautiniame kontekste? Jei taip – brūkštelkit man ir gal turėsiu kokį tai paaiškinimą savo sūnui...“ – laišką baigė A. Matulaitė.
Bičiuliai suskubo padėti
Toks pranešimas interneto erdvėje sulaukė daug įvairių komentarų, bet atsirado ir tokių, kurie iš karto siūlė moteriai skelbti savo sąskaitos numerį
„Visus, kas mano kelionėms į šiuos universitetus paaukos kažkiek savo pinigų, pažadu: a) Jūsų pavardės bus rėmėjų skaidrėje, kurią kiek įmanoma ilgiau – per visą diskusiją ir klausimus paliksiu kaboti auditorijoje b) jūsų nurodytu elektroniniu paštu atsiųsiu pagal pageidavimą – pranešimo santraukas (dabar) arba parengtą straipsnį vieno iš jų pagrindu (kiek vėliau)“, – savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje rašė moteris.
Po kurio laiko A. Matulaitė džiaugėsi, kad vis tik atsirado žmonių, kurie jos problemoms neliko abejingi ir pagelbėjo: „Tad į konferencijas dabar jau tikrai privalau vykti ir... Jums apie tai papasakoti. O savo sūnui perduosiu ką tik išmoktą pamoką – „Turi problemų, neverk vienas, netylėk – kalbėk“.
Akademiniai pasiekimai – įspūdingi
A. Matulaitė mokslo pasaulyje labiausiai išgarsėjo nėščių moterų kūniškumo psichologijos tyrimais. Būtent į šią temą ji gilinosi disertacijos rašymo tikslais. Vilniaus universitete ji yra baigusi klinikinės psichologijos studijas, o Londone krimto psichoterapijos mokslus.
Per savo mokslininkės karjerą jai teko dėstyti Londono (UCL), Paryžiaus, Kembridžo ir Oksfordo universitetuose. O šiuo metu ji dėsto Vilniaus universitete Filosofijos fakultete ir yra Londono Birkbeko universiteto tyrimų garbės narė. Taip pat ji nuolat veda privačius seminarus ir užsiima privačia psichoterapeutės praktika.