„Tai pats geriausias metas pratyboms – jūra nerami, bangos siekia tris metrus, didelė povandeninė trauka, ir nėra besimaudančiųjų, kuriems gali prireikti mūsų pagalbos“, – sako viešosios įstaigos „Klaipėdos paplūdimiai“ direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Siakki.
Vienam iš gelbėtojų tenka būti skęstančiuoju. Kiti skuba į pagalbą vandens motociklu ir plaukdami. Pargabenus nelaimėlį į krantą jam suteikiama pirmoji pagalba. Treniruojamasi su žmogaus muliažu – atliekamas širdies masažas ir dirbtinis kvėpavimas.
Girulių pajūryje penktadienio pavakarę vaikštinėjo tik keletas žmonių. Oro temperatūra pajūryje – 16, vandens – 14 laipsnių šilumos.
Kol kas pajūrio šiluma nelepina, rami Baltija tebuvo tik kelias dienas, tad ir gelbėtojams darbo mažiau. Klaipėdiečiai laukia, kol vanduo sušils, o atvykėliai iš kitų miestų vis vien lenda į jūrą, nekreipdami dėmesio, kad plevėsuoja raudona vėliava.
„Prieš tris savaites Melnragėje, gelbėtojų nesaugomoje zonoje, skendo keturi žmonės. Netoli kranto jie pateko į duobes. Trims suaugusiems šiaip taip pavyko išsigelbėti patiems, o vaiką ištraukė gelbėtojai. Jis jau buvo be sąmonės, bet suteikus pirmąją pagalbą atsigavo ir buvo išgabentas į ligoninę“, – sakė A.Siakki.
Kaip ir kasmet gelbėtojams tenka iš vandens gainioti alkoholiu pasivaišinusius žmones. Tokių daugiausiai pirmojoje Melnragėje. Ne visi paklūsta gelbėtojų perspėjimams, kartais tenka kviestis policijos pagalbos.
Į paplūdimius atėję tėvai ne visada tinkamai prižiūri vaikus – prieš savaitę vienas pasimetęs penkiametis ieškodamas mamos iš Girulių pajūriu atkeliavo iki Melnragės.
Klaipėdos paplūdimiuose – nuo Smiltynės iki Girulių dirba 60 gelbėtojų. Nuo liepos 1-osios prisidės dar dešimt. Gelbėtojų būryje – šešiolika merginų, tarp jų ir kelios Lietuvos plaukimo rinktinės narės.