Parlamentarui Edvardui Žakariui ir mero posto netekusiam Justinui Sartauskui nepavyko įtikinti partijos kolegų, kad reikia pašalinti iš gretų jaunąjį Domą Griškevičių.
Eksmeras derėtis nenorėjo
Šis 30 metų socialdemokratas po savivaldos rinkimų atsiliepė į kvietimą jungtis prie valdančiosios daugumos, pasirašė koalicinę sutartį ir buvo išrinktas Šiaulių mero pavaduotoju.
Tuo tarpu J.Sartauskas ignoravo kvietimą sėsti prie derybų stalo su koalicijos partneriais. Mero rinkimus pralaimėjęs politikas buvo savivaldybėje, bet kvietimą ateiti į posėdį ignoravo.
Šiame posėdyje dalyvavo tik vienas socialdemokratas – parlamentas Arvydas Mockus. O J.Sartauskas pareiškė, kad jo nemokėta tinkamai pakviesti į posėdį. Užkulisiuose kalbėta, kad tikroji priežastis – negavo trokštamo posto.
Apkaltino kolegą išdavyste
D.Griškevičiui vis dėlto prisijungus prie valdančiosios koalicijos, J.Sartauskas ir E.Žakaris apkaltino kolegą išdavyste.
Jie kreipėsi į LSDP etikos ir procedūrų komisiją, kad D.Griškevičius būtų pašalintas iš partijos.
„Buvau įpareigotas LSDP Šiaulių skyriaus kolegų derėtis dėl koalicinės sutarties ir dalyvauti miesto valdyme, nes mes gavome didelį rinkėjų pasitikėjimą. Derybos buvo sėkmingos – programoje atsirado du mūsų siūlyti punktai“, – sakė D.Griškevičius.
Būtent šio socialdemokrato pagalba padėjo sudaryti Šiaulių miesto valdančiąją daugumą, kuriai priklauso 16 iš 31 tarybos nario.
Sprendimą priims šiauliečiai
Socialdemokratų etikos sargai patenkino E.Žakario, J.Sartausko ir jų bendraminčių prašymą iš dalies – jaunajam šiauliečiui apsisprendė skirti papeikimą.
Tačiau pirmadienį posėdžiavę LSDP prezidiumo nariai nusprendė panaikinti ir šią nuobaudą. Toks sprendimas priimtas E.Žakario akivaizdoje.
„Diskusijų buvo nemažai – kalbėjomės apie pusvalandį. Nusprendėme žvelgti į perspektyvą ir įpareigoti Šiaulių skyriaus tarybą apsispręsti, ar dalyvauti Šiaulių miesto valdyme“, – apie partijos prezidiume vykusias peripetijas lrytas.lt pasakojo LSDP pirmininko pavaduotojas Zigmantas Balčytis.