„Jausmas – nepakartojamas ir labai geras, visos esame labai patenkintos.
Tikrai verta buvo į orą paleisti tuos už mikroautobusą gautus pinigus.
Praskridome virš savo sodybų, ganyklų, kaimo – viskas taip gražiai iš aukštai atrodo.
Tikimės, kad tai – ne paskutinis kartas, kad dar skrisime ir ne kartą“, – džiūgavo 67 metų Emilija Zvicevičienė, 60 – metė Angelė Astikienė, 56 metų Gražina Kazlauskienė, 50 – metės Angelė Talalienė, Angelė Maskoliūnienė ir Audronė Kazlauskienė bei 46 metų Asta Račkauskienė.
Vietoj iš pradžių užsakyto vieno oro baliono praėjusio pirmadienio vakarą į dangų pakilo trys – su moterimis skristi panoro ir jų artimieji. Iš viso skrido 18 žmonių.
Iš Lokinės kaimo išskridę po valandos jie nusileido už Deltuvos miestelio.
Visi pirmą kartą oro balionu skridę žmonės gavo ne tik daug teigiamų emocijų, bet ir pilotų „krikštą“ – nusileidę ir atsistoję ant žemės jie iškart buvo parklupdyti.
Pilotai jiems su degtukais šiek tiek pasvilino, o paskui šampanu apliejo plaukus.
Pasak moterų, kitą dieną po skrydžio joms teko atsiprašyti ir kava pavaišinti du kaimynus, kurių karvės pasibaidė ir pabėgo iš ganyklų, kai virš jų praskrido oro balionai.
„Matėme, kaip iš ganyklų slėptis bėgo karvės, o miškuose – kiškiai, lapės, elniai.
Pasirodo, jog gyvūnus taip išgąsdino oro baliono skleidžiamas garsas, o ne vaizdas – jie juk į viršų nežiūri“, – sakė A.Kazlauskienė.
Ūkininkės skrido joms svarbią ir simbolinę savaitės dieną – pirmadienį. Jos suskaičiavo, jog daugiau nei 800 pirmadienių, jos kaskart susibėga 11 valandą ryto aptarti per savaitę susikaupusių reikalų, pasidalinti prekybos patirtimi, susiplanuoti, kas kur važiuos, kas laukiamus svečius priims ir kt.
Prie vaišių stalo vis kitos ūkininkės namuose vykstantys tokie susitikimai paprastai užtrunka kelias valandas.
Šios septynios petroniškės susibūrė prieš 12 – 13 metų, nusprendusios pačios perdirbti savo laikomų karvių pieną.
Savo gaminamus daugiau nei 20 rūšių sūrius, varškę, jogurtą, sviestą ir kitus pieno produktus moterys iš pradžių vežė parduoti tik į Ukmergės turgų.
Tam, kad galėtų važiuoti visos kartu, jos buvo įsigiję nenaują mikroautobusą „VW Transporter“.
„Jis mums tapo nebereikalingas, nes nebesutelpame.
Padidėjo mūsų karvių bandos, dabar iš viso jau turime 80 karvių ir iš jų pieno gauta produkcija prekiaujame visoje Lietuvoje – kur tik sužinome, kad vyksta mugės ar kokios šventės.
Vienos važiuoja į Vilniaus, kitos – į Kėdainių, trečios – į Ukmergės turgavietes“, – kalbėjo Ukmergės kraštą savo gaminiais garsinančios ūkininkės.
Dešimtmetį jos tarnavęs ir „Lapelio“ vardą turėjęs mikroautobusas buvo parduotas prieš dvejus metus už 2 tūkstančius litų.
Moterys ilgai galvojo, kaip naudingai ir įsimintinai išleisti šiuos pinigus.
„Mūsų „VW Transporter“ pakilo į orą – pasirinkome skrydį, nes visos tai norėjome išbandyti.
Kai vėl priartėsime prie kurios nors iš mūsų jubiliejaus, kas ten žino, gal nutarsime su alpinistu Vladu Vitkausku kopti į Everestą“, – juokavo birželio 16 – ąją 50 metų sulaukusi A.Kazlauskienė.