Vilniaus universiteto Baltistikos katedros docentė Daiva Sinkevičiūtė teigė, kad priklausomai nuo vardo, vaikui gali vėliau kilti problemų.
Susiduria su problemomis
„Jei vardas sunkiai ištariamas, tai žinoma, kad vaikui bus sunku būti pakviestam, bus sunku su juo bendrauti. Sugalvos vardo pakaitalą ar pravardžių. Kiti vardai dar ir kelia neigiamas asociacijas.
Kartais retas vardas, kuris yra skambus, dera prie visos kalbos, yra įprastos skiemenų struktūros ir lengvai tariamas, tai neturėtų sukelti nemalonumų“, – kalbėjo filologė.
Reti vardai plinta kaip maras
Pasak jos, Lietuvoje retų ir vienetinių vardų pastaraisiais metais labai daugėja ir tai jaučiama. Ši tendencija jau dominuoja visą pastarąjį dešimtmetį. Didžioji dalis vardų Lietuvoje išlieka tradiciniai vardai.
Paklausus, kas lemia pasirinkimą, filologė teigė, kad pasirinkimas ir aplinkybės yra labai individualios. Pavyzdžiui, kartais vardo dalį turi to vaiko senelis. Kai kūdikis buvo pradėtas, tėvai buvo išvykę ir tai sukėlė jiems tam tikras asociacijas. Priežastys yra skirtingos.
„Tėvai siekia vaikui suteikti kuo daugiau išskirtinumo ir suteikia naują vardą, kokio dar anksčiau nebuvo. Dabar yra nauja vardų mada, kad ateina vis daugiau naujų retų vardų, kurie nėra įprasti lietuviams“, – sakė D. Sinkevičiūtė.
Rinkosi serialų vardus
Filologė prisiminė, kad prasidėjus serialų madai galėjome matyti, kaip žmonės renkasi jų aktorių vardus. Pavyzdžiui, po serialo „Nekviesta meilė“ išplito Mėtos vardas.
2015 metų rečiausiųjų kolekcija: Šiaurė, Enzas, Lkineta, Minalda, Gilė, Maokstas, Džinetasita, Falena, Tyra, Oridijus, Enis, Ainėjus.
2014 metų: Ganaslingailė, Etunijus, Lefilitė, Filibertas, Renida, Vataris, Mylita, Lakštutė, Evenika, Agita, Aveniras.