S.Lozoraičio mokyklos direktorius Renaldas Baranauskas tikino, kad mokyklos bendruomenę labiausiai papiktino staiga pasikeitę miesto valdžios planai – vos prieš porą mėnesių buvo nuspręsta mokyklai suteikti gimnazijos statusą.
Protestuodami prieš mokyklos naikinimą moksleiviai pertraukos metu išsirikiavo mokyklos prieigose rankose laikydami plakatus. Jie taip pat kreida rašė ant šaligatvio plytelių šūkius, kuriais prašė politikų išsaugoti šią švietimo įstaigą.
Kiek anksčiau dar didesnę protesto akciją surengė katalikiškos Juozo Urbšio vidurinės mokyklos bendruomenė, mat ši švietimo įstaiga taip pat pasmerkta tapti pagrindine.
Kauno vicemeras Vasilijus Popovas pripažino, kad anksčiau būta planų S.Lozoraičio vidurinei mokyklai suteikti gimnazijos statusą, tačiau pasikeitė valdančioji dauguma, pasikeitė ir planai.
Ketvirtadienį vyksiančiame tarybos posėdyje ketinama spręsti 9 miesto mokyklų likimą.
V.Popovas tikino kalbėjęs apie tai su naujuoju Kauno meru Visvaldu Matijošaičiu. Pastarasis pareiškė esą miesto taryba neketina keisti planų ir nori pagaliau padėti tašką pertvarkant miesto švietimo įstaigas. Tai padaryti iki šių metų rugsėjo pradžios šalies savivaldybės įpareigojo įstatymas.
„Vykstant pertvarkai kažkas vis tiek liks nepatenkintas“, – mano Kauno vicemeras V.Popovas. Jo nuomone, laimėjo tos švietimo įstaigos, kurios pirmosios ėmėsi permainų. Miesto valdžia joms taip pat nenori ir negali pakenkti.
Pasak politiko, netoli S.Lozoraičio vidurinės mokyklos jau veikia 3 gimnazijos.