Pirmasis rinkimų turas pateikė staigmeną – Darbo partijos kandidatė į meres Nijolė Naujokienė posto neiškovojo. Darbo partija, nuolatos švietusi Kėdainių politiniame danguje, per šiuos rinkimus užtemo ir sulaukė mažesnio rinkėjų palaikymo.
„Sprogęs arogancijos burbulas – Darbo partija rinkimus pralaimėjo savo tėvonijoje. Tai džiugi žinia kėdainiečiams, reiškianti, kad jie tampa savarankiškesni ir nebenori jaustis bejėgiais savo mieste. Nori būti tokiais, kokiais būti neleido būti vienašališkai valdžiusi partija.
Smūgis buvo skaudus. Darbiečiams, turėjusiems 70 proc. tarybos narių mandatų, dabar jų liko tik 50 proc., ir teks bandyti dar sykį užburti rinkėjus antrajame ture. Ir panašu, kad ledų iš malūnsparnio jau neužteks“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė Kėdainių krašto žmonės.
Sąmoningi kėdainiečiai sumažėjusiais Darbo partijos mandatais rajono taryboje džiaugėsi taip, lyg aukso medalį būtų iškovojusi Lietuvos krepšinio rinktinė.
Tačiau tokie rinkimų rezultatai – joks stebuklas, nes Lietuvoje auga nauja karta. Savo balsus atiduoda jau nepriklausomoje Lietuvoje užaugę vaikai, ir per kiekvienus rinkimus jų daugėja. Jie yra išrankesni, jie sugeba pasirinkti ir atskirti. Marinuotų agurkų jiems neįsiūlysi. Jie labiau vertina natūralius produktus.
Todėl antrasis rinkimų turas kėdainiečiams bus labai svarbus. Kas nuo šiol vadovaus Kėdainiams – darbietė N.Naujokienė ar liberalas Saulius Grinkevičius?
Beje, šiam kandidatui, žinomam Kėdainių verslininkui per rinkimų agitacijos laiką teko patirti tokią purvo dozę, kokios nebūna net turistiniuose žygiuose po pelkes. Tačiau pilamas purvas buvo labiau primityvus ir bukas, nei išmintingas ir gudrus.
Ir kas ten žino, ar straipsniai vietinėje Darbo partijos valdomoje žiniasklaidoje nepadarė pačiai partijai meškos paslaugos, kai dar neapsisprendę kėdainiečiai savo balsus atidavė tam, kurį muša? O gal žmonės tiesiog praregėjo?
Nereikėjo būti jokiu išminčiumi skaitant apie tai, koks vienas kandidatas yra niekšas, o kita kandidatė – gerasis angelas. Nes bent kiek šiek tiek smegenų turintys rinkėjai suvokia: nebūna tik juodos arba tik baltos spalvos.
Vieno kandidato gerumas, o kito – tariamas niekšiškumas buvo tiesiog sukurti. Išgalvoti. Be atspalvių. Taip nebūna net pasakose. Todėl kėdainiečiai kurpiamomis politinėmis pasakomis ir nepatikėjo.
Tiesa, vietiniai žmonės dar sako, kad užaugo ne tik vaikai, kurie yra naujosios kartos rinkėjai. Auga ir pačių žmonių sąmoningumas.
Darbo partiją ne vienerius metus lydėję skandalai, matyt, taip pat padarė savo – žmonės renkasi atsakingiau.
Todėl tradicinis Kėdainių rinkimų buldozeris – balsuoti tik už Darbo partiją – stoja.
Pilkieji Kėdainių atspalviai keičiasi.