Į reitingą įtrauktos 96 šalys. Jį sudarant atsižvelgta į 13 rodiklių, tarp kurių vidutinė gyvenimo trukmė, pensijų dydis, skurdo riba vyresnių kaip 60 metų žmonių tarpe, galimybė naudotis visuomeniniu transportu ir socialinis aktyvumas.
Lyginant Baltijos šalių ir mūsų kaimynių užimamas vietas šiame sąraše į akis krenta didelis mūsų atotrūkis nuo Baltijos kelio sesių – Latvijos ir Estijos. Štai Latvija pagal šiuos rodiklius yra 35 vietoje, o Estija – net dvidešimta.
Nors geografiškai mes ir kaimynai, šiame sąraše mūsų kaimynai kiti – Bangladešas (59 vieta) ir Tadžikistanas (61 vieta). Vienintelė „paguoda“, kad bent Rytų kaimynes aplenkėme: Baltarusiją (64 vieta) ir Rusiją (65 vieta), kurios, kaip ir dera „sąjunginei valstybei“, žengia koja kojon.
Lenkija užima aukštą 32 vietą, Izraelis dar aukščiau – jis sąraše aštuonioliktas. Tuo tarpu Vakarų Krantas ir Gazos ruožas kartu su Mozambiku ir Afganistanu yra „uodegoje“ (atitinkamai 94, 95 ir 96 vietos).
„HelpAge International“ tyrimų duomenimis iki 2050 metų apie 21proc. pasaulio gyventojų bus vyresni kaip 60 metų. Dabar tokių žmonių dalis yra apie 11 procentų. Tyrime taip pat nurodoma, kad iki 2050 metų maždaug 40 pasaulio šalių beveik trečdalis gyventojų bus perkopusių 60 metų slenkstį. Šiuo metu tokią gyventojų dalį senjorai sudaro tik Japonijoje.