„Norime, kad vaikai susipažintų su vandens transportu ir uostu. Galutinis tikslas – lauksime jų universitete“, - portalui lrytas.lt pasakojo Klaipėdos universiteto (KU) profesorius Vytautas Paulauskas.
Skuodo, Kvėdarnos ir Klaipėdos mokyklų mokiniai per dvi valandas iš arti pamatė Klaipėdos uosto krantines, laivus, jų pakrovimo ir taisymo techniką. Profesorius taip pat papasakojo apie suskystintų dujų terminalą bei didžiausius pasaulyje gaminamus kruizinius laivus.
Į kokias specialybes universitetas taip vilioja būsimus studentus? Į uosto inžinerijos, laivų inžinerijos, statybos inžinerijos, laivavedybos bei laivų mechanikos.
„Dauguma uosto teritorijoje veikiančių įmonių vadovai yra lietuviai, mūsų universiteto studentai. Dabar ir jūs galite nusižiūrėti sau būsimą darbovietę“, - susidomėti laivų inžinerija ragino KU Jūrų technikos fakulteto profesorius.
Jis moksleiviams pasakojo, kad uosto galimybės pastaruoju metu didėja. „Uostas krauna 37 milijonus tonų per metus. Techninės galimybės yra apie 50 mln. tonų. Uostą ketinama gilinti iki 17 metrų. Tada uosto galimybės būtų krauti apie 90 mln. tonų per metus. Viena tona Lietuvai duoda 70 litų. Pinigus gauna geležinkelis, uostas, krovos kompanijos. Šiuo metu – tai 2,3 milijardo litų per metus“, - žiniomis dalijosi V.Paulauskas.
Vieni moksleiviai susidomėję klausėsi profesoriaus, kiti mėgavosi pasiplaukiojimu, treti domėjosi egzotiškais ekskursijos dalyviais. Mat kartu su dėstytoju susipažinti su uostu atvyko keturi indų tautybės studentai, kurie mokosi KU uostų valdymo magistrantūroje.
Paauglės moksleivės prašė bendros nuotraukos su tamsiaodžiais jaunuoliais ir džiaugėsi ją pasidariusios.
Klaipėdos universitetas per pastaruosius kelis metus pritraukia vis mažiau studentų. Nuo 2009 iki 2013 jų skaičius sumažėjo nuo 8420 iki 5395 studentų.