Eksponuojami tapybos, grafikos, taikomojo meno, skulptūros, keramikos rinkiniai vos išsitenka Parodų rūmų erdvėse. Didžiuma darbų alsuoja K.Donelaičio asmenybės ir jo kūrybos dvasia arba tematiškai yra su susiję su lietuviškaisiais Rytprūsiais – su ta aplinka, kurioje XVIII amžiaus viduryje gyveno ir darbavosi nemirtingosios poemos „Metai“ autorius.
Įžengusius į didžiąją salę žiūrovus pasitinka pajūrio dailės patriarchu jau vadinamo dailininko Edvardo Malinausko prieš kelis dešimtmečius realistine maniera nutapyta įspūdingų formatų drobė "Donelaitis tarp būrų". Šalia - naujausi šio autoriaus darbai.
Eksponuojami jaunosios kartos dailininko Simo Žaltausko peizažai, Saulės Želnytės diptichai, Aurimo Anuso, Daniaus Drulio skulptūrinė plastika, Zitos ir Romualdo Inčirauskų kūriniai. Patraukia dėmesį subtili Gražinos Oškinytės, Danutės Žalnieriūtės, Laimos Gedvilaitės-Sakalauskienės grafika, Augustino Virgilijaus Burbos estampai, žaismingos kitų autorių kompozicijos.
LDS Klaipėdos skyriaus vadovas skulptorius Arūnas Sakalauskas atidarydamas parodą pažymėjo, jog pajūrio dailininkai jai rengėsi itin atsakingai: „Trejus metus organizavome tarptautinį meno projektą „K.Donelaitis. 300 metų sukaktis“, į kurį aktyviai įsijungė ne tik Klaipėdos apskrities, bet ir kitų Lietuvos vietovių, taip pat ir Kaliningrado srities atstovai - tapytojai, grafikai, taikomojo meno meistrai. Juvelyrikos dirbiniuose specialiai naudotas gintaras.
Pajutome Tolminkiemio (dabar - Čystyje Prūdai), kur K.Donelaitis parašė „Metus“, dvasią - čia vyko tapybos pleneras. Grafikai, metalo meistrai kūrė savo studijose“.
K.Donelaičio asmenybės ir jo darbų šviesa nutvieksto projekto metu sukurti darbai rodyti Suomijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Rusijoje, kitose šalyse. Dabar meno kūrinių kolekcijas, papildytas naujausiais darbais, žiūrovai gali išvysti ataskaitinėje dailininkų parodoje „Vakarų vėjai“.