Studentų laukia šalyje unikali magistro programa

2014 m. birželio 23 d. 14:33
lrytas.lt
Šiuo metu Lietuvoje yra dvidešimt universitetinių aukštųjų mokyklų, siūlančių savo magistrines studijų programas tiems, kurie toliau nusprendžia siekti akademinių aukštumų ar pagilinti žinias tam tikroje srityje. Galvojantys, kur stoti, neretai pastebi, kad nemažai jų – labai panašios viena į kitą, besiskiriančios ne dėstomais dalykais, o programų pavadinimu.
Daugiau nuotraukų (1)
Unikalių, nišinių programų paieška itin svarbi apie teisės magistro studijas galvojantiems studentams – jau keleri metai iš eilės šios srities studijos yra vienos populiariausių. Pagal LAMA BPO pateiktus dažniausiai pasirenkamų studijų rezultatus, jos nuolat išlieka labiausiai geidžiamų penketuke. Atsižvelgdamas į tai, kokių specialistų labiausiai reikia rinkai, Vilniaus universiteto (VU) Teisės fakultetas siūlo studentams specializuotis „išmintingai“ ir rinktis studijų programas, ne tik puikiai įvertintas darbdavių, bet ir pripažintas užsienio ekspertų.
Nuo rudens VU bus galima studijuoti Viešosios teisės, Baudžiamosios justicijos ir Europos Sąjungos verslo teisės magistro programose. Pastarąją Studijų kokybės vertinimo centro užsakymu vasarį įvertino ir tarptautinių ekspertų grupė iš kitų užsienio šalių. Pateiktose išvadose iš 24 galimų balų programa įvertinta 22. Taip pat pabrėžta, kad studijos – unikalios Lietuvoje, itin svarbios savo aktualumu šiandienos darbo rinkai, be to, pasižymi studijų programos tikslų, uždavinių subalansavimu bei personalo kompetencija.
„Jau šį rudenį į Europos Sąjungos verslo teisės magistrinių studijų programą bus priimama iki 30 studentų, planuojama, kad apie 10 iš jų gali gauti valstybės finansuojamą vietą. Tai nuolatinės – dieninės, pusantrų metų trukmės studijos, į kurias gali stoti teisės bakalaurą ar magistrą turintys studentai, siekiantys pagilinti savo žinias verslo teisėje“, – pasakoja VU Teisės fakulteto dekanas prof. dr. Tomas Davulis.
Europos Sąjungos verslo teisės studijų programa skurta taip, kad ją baigę absolventai taptų aukščiausio lygio teisės specialistais, itin reikalingais ES mastu veikiančioms įmonėms. Siekiama ugdyti teisininkus, kurie nacionalines problemas matytų ES teisės kontekste, gebėtų susikoncentruoti ties praktiniais sprendimais, padėtų viešosioms ir privačioms įstaigoms išvengti įvairių teisinių problemų ar kuo greičiau jas išspręsti. Įvertinimo laukia dar dvi studijų programos
Dekano prof. dr. T.Davulio teigimu, šiuo metu VU Teisės fakultetas ruošiasi dar dviejų naujų magistrantūros studijų programų – Viešosios teisės ir Baudžiamosios justicijos – tarptautiniam vertinimui.
Jas baigusieji turės galimybę dirbti skirtingose institucijose: pavyzdžiui, baigus Viešosios teisės magistrą specialistas galės dirbti viešojoje tarnyboje arba savarankiškai vykdyti teisinę veiklą, būti advokatais, o baigę Baudžiamosios justicijos magistrą – įgis kompetencijas, reikalingas darbui teismuose, prokuratūros sistemoje, policijoje ir kitose teisėsaugos institucijose, advokatūroje.
„Studijų programos buvo kurtos inovatyviai. Bene pirmąkart visai teisės studijų magistro programai pritaikėme tarpšakinį požiūrį“ – sako prof. dr. T.Davulis. Pasak jo, studijuojami dalykai buvo kuriami pagal nagrinėjamų praktinių ir teorinių problemų ratą, nepriklausomai nuo to, kuri teisės mokslo šaka šiuos klausimus nagrinėja. Tarp šių dalykų: „Viešasis administravimas ir viešojo intereso apsauga”, „Teritorijų planavimo ir statybos teisė”, „Viešųjų funkcijų finansavimo teisinio reguliavimo problemos” ir kt. „Tai suteikia integruotą požiūrį į teisės problemų sprendimą, todėl šias studijas baigę žmonės bus reikalingi darbo rinkai ir naudingi Lietuvai” – teigia VU Teisės fakulteto dekanas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.