Klaipėdos politiko mirtis metė šešėlį jo kolegoms

2014 m. birželio 7 d. 16:04
Gediminas Pilaitis
Kas kaltas dėl klaipėdiečio konservatoriaus Algimanto Liesio mirties – sunki liga ar sukrėtimas, kurį vyrui savo elgesiu sukėlė partijos kolegos? Atsakymo į šį klausimą, matyt, bus ieškoma ir per rytoj vyksiančias laidotuves, rašo „Lietuvos rytas“.
Daugiau nuotraukų (1)
Per Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Klaipėdos skyriaus konferenciją, vykusią prieš mėnesį, 66 metų A.Liesis pasipiktino, kad jaunesni kolegos be dalyvių leidimo viską filmuoja, bandė juos drausminti, bet jie tik pasišaipė.
Susijaudinusį vyriškį salėje ištiko infarktas.
Liūdna žinia klaipėdiečiams
Šį incidentą kai kurie jo liudininkai sieja su vyresnės kartos ir jaunesnių konservatorių santykiais. Vyresnieji jaunesnius kolegas vadina parlamentarės TS-LKD narės 32-ejų klaipėdietės Agnės Bilotaitės aistringais gerbėjais – jos komanda.
Pastaroji, regis, nemato kartų konflikto.
Pirmosios nepriklausomoje Lietuvoje Klaipėdos miesto tarybos narį A.Liesį daugelis miestiečių pažinojo kaip aktyvų visuomenininką, krašto patriotą, tradicinių žiemos žygių, skirtų Klaipėdos krašto prijungimui prie Lietuvos atminti, sumanytoją ir organizatorių.
Visų galų meistras buvęs jūrininkas A.Liesis domėjosi kraštotyra, aplinkosauga, energetika, marinistika, dalyvavo Mažosios Lietuvos reikalų tarybos, jūrų kultūros ir istorijos klubo „Budys“, daugelio kitų visuomeninių organizacijų bei komisijų veikloje.
Įstojęs į TS-LKD gretas A.Liesis ir partijos narių susirinkimuose pasisakydavo principingai, tiesiai išsakydavo savo nuomonę.
A.Liesis su žmona Stanislava užaugino penkis vaikus. Tikriausiai iš tėvo energiją paveldėjo vienas jų sūnų Juozas Liesis – buvusios kultinės klaipėdiečių grupės „Bavarija“ atlikėjas.
Žinia, kad A.Liesio gyvenimo styga nutrūko, prislėgė ne tik velionio artimuosius, bet ir tuos žmones, su kuriais jis bendravo, nuveikė daug darbų.
Net prašomi kamerų neišjungė
Kraujagyslių ir širdies ligomis sirgusį A.Liesį trečiasis infarktas pakirto ne namuose, o TS-LKD Klaipėdos skyriaus partinėje konferencijoje renkant naują vietinį lyderį – galimą pretendentą į uostamiesčio merus.
Šioje sueigoje dėl lyderio vaidmens grūmėsi senbuvių palaikomas TS-LKD skyriaus vadovas Arūnas Barbšys ir Seimo narė A.Bilotaitė, dabar savo gyvenamąją vietą deklaruojanti Klaipėdoje.
A.Bilotaitę remiantys jaunieji konservatoriai pradėjo filmuoti konferenciją.
Tuo pasipiktinę vyresni kolegos paprašė liautis – esą partijos renginys yra uždaras, tad nebūtina visko fiksuoti ir įrašinėti.
Tačiau kamerų neišjungta net po to, kai konferencijos dalyviai pasisakė už tai, kad ji nebūtų filmuojama.
Tada A.Liesis neištvėrė – pašokęs nuo kėdės nuėjo aiškintis su operatoriais, o jie ėmė demonstratyviai filmuoti ir jį – net sekiojo iš paskos su kameromis.
Trys paros – komos būsenos
„Sugrįžęs į savo vietą Algimantas buvo smarkiai susijaudinęs, bandžiau jį nuraminti.
Po to jis pradėjo silpti, neteko sąmonės.
Šalia sėdėję Evaldas Jurkevičius ir Vytautas Pangonis, paguldę mano vyrą ant grindų, visaip gaivino – darė dirbtinį kvėpavimą, masažavo širdį.
Pamatę, kas vyksta, visi pradėjo skirstytis“, – renginio pabaigą prisimena jame dalyvavusi velionio žmona S.Liesienė.
Iškviesti gydytojai A.Liesį išvežė į Jūrininkų ligoninę. Greitosios medicinos pagalbos automobilyje vyriškį pavyko atgaivinti.
Paguldytam į ligoninės Reanimacijos skyrių klaipėdiečiui buvo skubiai atlikta širdies operacija. Po trijų parų A.Liesis pabudo iš komos, bet mirtis jį pasivijo po mėnesio.
Taikinys – neįgalus kolega
Konferencijos dalyviai nenoriai kalba apie pirmąjį lyderio rinkimų turą.
„Lietuvos ryto“ kalbinti drąsesni konservatoriai užsiminė, kad jaunimas stengėsi įvykdyti TS-LKD vadovybės nurodymą iš Vilniaus – lydere uostamiestyje išrinkti parlamentarę A.Bilotaitę, o ne A.Barbšį.
S.Liesienė tvirtino šį incidentą prisiminsianti visą gyvenimą: „Mano vyras nenorėjo, kad uždarame partijos susirinkime jį kas nors vaikytųsi su vaizdo kameromis, įrašinėtų, bet jie nekreipė jokio dėmesio į pastabas.
Neinformavę jie viską įžūliai filmavo, šaipėsi iš mūsų – gal šitaip bandė psichologiškai paveikti.
A.Bilotaitė jiems vadovauja, ji uoliai palaiko tokias iniciatyvas.“
A.Liesio sveikata nebuvo gera – šis klaipėdietis, pirmąjį infarktą patyręs prieš penkerius metus, draugams skundėsi padidėjusiu kraujospūdžiu, stengėsi atsikratyti rūkymo.
Po kojos operacijos jis pastaruoju metu vaikščiodavo su ramentais. Jų nepaleido iš rankų ir dalyvaudamas TS-LKD konferencijoje.
Ne tik A.Liesio žmona apstulbo matydama, kaip jauni partijos kolegos sueigoje filmavo neįgalų žmogų, įrašinėjo kalbas prieš jo valią.
Nugalėjo minimalia persvara
A.Bilotaitė lydere tapo vėliau surengtoje TS-LKD konferencijoje, per plauką aplenkusi pagrindinį savo konkurentą A.Barbšį.
Pergalė tik vieno balso persvara sukėlė tam tikrų abejonių kai kuriems prieš Seimo narės kandidatūrą balsavusiems jos partijos kolegoms.
„Jie elgiasi, kaip šauna į galvą, šaiposi iš vyresniųjų, provokuoja, kursto įtampą. Mano vyras dėl to ir anksčiau sielojosi. Viskas daroma, kaip A.Bilotaitei naudingiau. Kokia ji po to gali būti lyderė, kai pergalė vos neišsprūdo iš rankų?“ – stebėjosi S.Liesienė.
Seimo narei lyderio postą Klaipėdoje užleidęs A.Barbšys rinkimų procedūrų ir rezultatų nekomentavo: „Galiu pasakyti tik tiek, kad A.Liesis buvo doras, principingas žmogus, nepakantus melui, apgaulei.“
Kai kurie A.Barbšio šalininkai mano, kad A.Liesis dabar būtų džiaugęsis gyvenimu, jeigu jis tą dieną nebūtų atvykęs į TS-LKD konferenciją.
Ne įžūlumas, o demokratija?
Buvęs ilgametis Klaipėdos konservatorių vedlys, Seimo narys Naglis Puteikis prisiminė, kad jaunieji konservatoriai pradėjo filmuoti partinius posėdžius ir įrašinėti kalbas prieš penkerius metus.
„Kartais dėl to kildavo ginčų, bet jie skyriaus veiklos nestabdė.
Galbūt ne visiems TS-LKD senbuviams suprantamas jaunimo potraukis viską, ką jie mato aplink, filmuoti, fotografuoti mobiliaisiais telefonais, o po to keistis informacija, skleisti ją socialiniuos tinkluose.
Aiškindavau žmonėms, kad tai savotiška demokratijos išraiška, kad šiais laikais jau nebereikia bijoti viešumo, kurį suteikia naujos socialinių ryšių ir komunikavimo technologijos“, – pasakojo N.Puteikis.
Ar kitos partijos taip pat filmuoja viską, kas vyksta uždaruose renginiuose? Iš konservatorių gretų pasitraukęs N.Puteikis to nežino: „Buvo įprasta prieš rinkimus filmuoti TS-LKD tarybos posėdžius.“
Neprisiminė to, ką matė
A.Bilotaitė „Lietuvos rytui“ patvirtino dalyvavusi TS-LKD Klaipėdos skyriaus posėdyje.
Sužinojusi, kad A.Liesis sekmadienį atguls į žemę, parlamentarė užjautė velionio artimuosius: „Žinau, koks tai yra skausmas ir netektis – aš pati ką tik palaidojau savo senelę.“
Seimo narė nepanoro prisiminti Klaipėdoje vykusios TS-LKD konferencijos, kurioje jos gerbėjai, jaunieji konservatoriai, paskui A.Liesį lakstė su kameromis: „Nesuprantu, kodėl manęs to klausiate, kuo aš čia dėta?“
Tai ištarusi naujoji uostamiesčio konservatorių lyderė paskubėjo baigti pokalbį.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.