Neįprastus kostiumus vilkintys aktyvistai traukė sutrikusių vilniečių žvilgsnius. Iš parduotuvių išeinantys pirkėjus jie kvietė atiduoti savo plastikinius pirkinių maišelius mainais į žaliųjų siūlomą daugkartinį, tad kiek draugiškesnį aplinkai, drobės arba popieriaus maišelį.
Vienam kostiumui – virš 200 maišelių
Tankiai lipnia juosta suklijuotų maišelių kostiume kaistantis aktyvistas Laurynas Okockis teigė prie tokio rūbo užgaišęs apie kelias valandas. „Šiuos baisius, tragiškus dramatiškus kostiumus pasigaminome iš draugų suneštų maišelių. Jų taip pat ieškojome savo namuose, iš kolegų, bendradarbių“, - aiškino žaliasis.
Kostiumą jie žadėjo panaudoti ir kitoms akcijoms, kurių greičiausiai bus ne viena. „Po to, kai jie praras savo vizualinę vertę ir nusidėvės, mes tiesiog išrūšiuosime juos į plastiką ir perdirbsime“, - linksmai kalbėjo vaikinas.
Jis greitakalbe vardino statistiką – lietuvių sunaudojamų maišelių vidurkis yra aukštesnis, nei Europos sąjungos. L.Okockis svarstė, kad toks didžiulis maišelių sunaudojimas gali būti dėl to, kad parduotuvėse pastarieji yra labai lengvai pasiekiami. „Parduotuvėse žmonių net neklausia, jiems to reikia ar nereikia“, - teigė vaikinas.
Pakalbinta pro šalį ėjusi vilnietė Laura teigė, kad jų šeima stengiasi, tačiau dažniausiai pamiršta naudoti ne plastikinius maišelius. Moteris svarstė, kad plastikinius maišelius apmokęstinus arba juos išvis pašalinus iš parduotuvių, lietuviams atsirastų įprotis naudoti aplinkai draugiškesnes medžiagines terbas.
Į maišelius – jau supakuotos prekės
Tokiu būdu Lietuvos žalieji minėjo pasaulinę aplinkos apsaugos dieną. Žiniasklaidai išplatintame pranešime partija skelbia, kad per metus vienam Europos Sąjungos gyventojui tenka apie 198 plastikiniai pirkinių maišeliai, Lietuvoje – 230. Plonųjų, dažniausiai nemokamai dalinamų maišelių sunaudojama dar daugiau. Į juos žmonės dažnai pakuoja jau ir taip supakuotas prekes.
Pasak Lietuvos žaliųjų partijos pirmininko, Seimo nario Lino Balsio, šia akcija siekiama ugdyti atsakingesnę visuomenę. „Šiandien galime žvilgtelėti, kokią atsakomybės naštą gamtos akivaizdoje neša kiekvienas, naudojantis plastikinius pirkinių maišelius, kurie atsidūrę sąvartynuose, pamiškėse, paežerėse juose išlieka nuo kelių metų iki šimtmečių“, - pranešime cituojamas L.Balsys.