Seimas nenori užsieniečių partijų Lietuvoje

2014 m. balandžio 17 d. 18:10
BNS ir lrytas.lt inf.

Seimas nelinkęs atverti kelią

Daugiau nuotraukų (1)
Ketvirtadienį parlamentarai po pateikimo nepritarė tai siūlančioms Politinių partijų įstatymo pataisoms. Už jas buvo 41 parlamentaras, prieš buvo 16, susilaikė 26. Projektas jau antrą kartą grąžintas tobulinti.
Pataisose buvo numatyta, kad politinės partijos jungia Lietuvos piliečius ir Lietuvoje nuolat gyvenančius kitų Europos Sąjungos valstybių narių piliečius bendriems politiniams tikslams įgyvendinti, padeda formuoti ir išreikšti šių asmenų interesus ir politinę valią.
Pataisų projektą teikė teisingumo ministras Juozas Bernatonis. Jį ministras motyvavo ES teise.
Pasak J.Bernatonio, sutartyje dėl Europos Sąjungos veikimo garantuojama, kad kiekvienas ES pilietis, kuris gyvena tam tikroje valstybėje ir nėra tos valstybės pilietis, turi teisę balsuoti ir būti kandidatu Europos Parlamento rinkimuose bei vietos savivaldos rinkimuose valstybėje narėje, kurioje gyvena. Jo tvirtinimu, tokiems asmenims taip pat reikia sudaryti sąlygas dalyvauti partinėje veikloje.
Kita vertus, J.Bernatonis pabrėžė, kad bet kokiu atveju ES piliečiai galėtų dalyvauti tik Europos Parlamento ir savivaldos rinkimuose, kandidatuoti į Seimą ar į prezidentus jiems nebūtų suteikta teisė.
„Nepriėmus įstatymo projekto toliau bus vykdoma ES teisės pažeidimo procedūra“, - sakė ministras.
Projektą kritikavę parlamentarai tvirtino, kad dabar ES piliečiams suteiktos rinkimų teisės yra pakankamos.
„Neturėtų ES teisė siekti tiek, kad išprievartautų mus priimti kitų šalių piliečius (partijų - BNS) nariais. Pilietybė yra esminis santykis su ta valstybe, jai duodama priesaika“, - sakė konservatorius Jurgis Razma.
Teisės aktai numato, kad Lietuvoje politinės partijos steigėjais ir nariais gali būti Lietuvos piliečiai, sulaukę 18 metų.
Lietuvos Europos Parlamento nariu gali būti renkamas Lietuvos pilietis ar kitas nuolat gyvenantis Lietuvoje ES valstybės narės pilietis, kuris rinkimų dieną yra ne jaunesnis kaip 21 metų ir kuris nėra kandidatu į EP kitoje ES valstybėje narėje.
Savivaldybės tarybos nariu Lietuvoje gali būti renkamas nuolatinis šios savivaldybės gyventojas, kuriam rinkimų dieną yra sukakę 20 metų. Rinkimuose dalyvauti gali ne tik Lietuvos piliečiai, bet ir kitų valstybių piliečiai, turintys leidimą nuolat gyventi Lietuvoje.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.