Dalyvavo Šiaulių miesto meras Justinas Sartauskas, savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Patricija Poderytė, Lietuvos nepriklausomybės akto signataras Donatas Morkūnas, kiti garbūs svečiai, muziejaus bičiuliai ir bendraminčiai. Šventinį renginį užbaigė šiauliečio atlikėjo Virgio Stakėno koncertas.
Šiemet komisijos sprendimu, Pelikso Bugailiškio premija už Šiaulių krašto istorijos, paveldo fiksavimą, istorinės ikonografijos sklaidą, aktyvų dalyvavimą Šiaulių miesto kultūros gyvenime paskirta fotografui Algirdui Musneckiui.
A.Musneckio gyvenimas ir kūrybinis kelias neatskiriamai susijęs su gimtuoju miestu – Šiauliais. 1972 m. A.Musneckis buvo išrinktas Lietuvos fotografijos meno draugijos Šiaulių skyriaus pirmininku. Daugelį metų jis fotografavo Šiaulių universiteto gyvenimą, dėstytojus ir studentus, Šiaulių miesto žmones, žymias vietas, senus pastatus, naujas statybas.
Autorius rengia personalines parodas, ne kartą yra subūręs šiauliečius fotografus bendroms parodoms ar meninėms akcijoms, aktyviai dirba su jaunimu, kaip vertintojas ar iniciatorius dalyvauja konkursuose, konferencijose ir aptarimuose.
Šiaulių „Aušros“ muziejui kūrėjas yra perdavęs per 200 kūrinių ir jų autorines teises. Neabejotini A.Musneckio nuopelnai puoselėjant Šiaulių krašto fotografijos istoriją. Jis aktyviai bendradarbiauja su Šiaulių „Aušros“ muziejumi, perduoda sukauptą informaciją apie senuosius Šiaulių fotografus, jų kūrybą, yra tarpininkavęs Fotografijos muziejui įsigyjant senųjų fotografų kūrinių, dovanojęs senosios fototechnikos. Sukauptomis žiniomis A.Musneckis dosniai ir nesavanaudiškai dalijasi su kitais kraštotyrininkais ir fotografijos istorijos tyrinėtojais.
Už ilgametę aktyvią kūrybinę veiklą 2003 m. A.Musneckiui suteiktas Šiaulių miesto metų fotomenininko vardas, 2005 m. Lietuvos kultūros ministerija suteikė meno kūrėjo statusą. 2013 m. už kraštotyros darbą A.Musneckiui įteiktas Mikelio prizas.
Prieš metus, 2013 m. kovo 11-ąją, „Aušros“ muziejuje buvo atidaryta tarptautinė paroda „1863 metų sukilimas: veidai, vardai, istorijos“, kuri vėliau buvo eksponuota Baltarusijoje – Gardino istorijos-archeologijos muziejuje, šiuo metu eksponuojama Klaipėdoje – Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje. „Aušros“ muziejus apjungė 19 Lietuvos ir 3 Lenkijos bei Baltarusijos muziejus paroda ir leidiniu prasmingai paminėti 1863 m. sukilimo 150-metį.
Šių metų renginyje buvo pristatytas per metus parengtas ir 1000 egzempliorių tiražu išleistas katalogas-albumas tuo pačiu pavadinimu. Katalogo sudarytojai – Raimundas Balza ir Virginija Šiukščienė.
Jame publikuojami 3 straipsniai: VDU prof., dr. Jono Vaičenonio „1863–1864 m. sukilimas: karinis aspektas“, ŠU doc., dr. Simono Strelcovo „1863 metų sukilimas kasdienybės tyrimų kontekste“, V. Šiukščienės „1863 metų sukilimo istorinė atmintis muziejuose“. Keturiose katalogo dalyse: „1863 m. sukilimo vadai, dalyviai, rėmėjai“, „Sukilimo slopinimas“, „Tremtis“, „1863 m. sukilimo istorinė atmintis“ publikuojami 449 eksponatų vaizdai ir aprašai. Katalogas-albumas turėtų sudominti ne tik muziejininkus, akademinę bendruomenę, bet ir plačiąją visuomenę.
Kataloge eksponatai grupuojami taip, kad jie vienas kitą papildytų, pasakotų istorijas, kad būtų įdomu skaityti. Dizainerio Vilmanto Dambrausko dėka katalogas tapo puošniu albumu.
Prasmingą muziejaus renginį užbaigė žinomo kantri ir folk muzikos dainininko, dainų autoriaus, vieno iš dainuojamosios poezijos pradininkų, atlikėjo, prodiuserio, festivalių „Visagino Country“, „Juod'Country“, „Vieną kartą per Velykas“, „Pūdas druskos“, seniausio šalyje bardų festivalio „Akacijų Alėja“ „Tėvas“ ir dar daugelio kūrybinių projektų sumanytojų bei idėjų generatoriaus Virgio Stakėno koncertas.