„Aukštosios mokyklos ne tik vykdo studijų programas, bet atlieka ir mokslinį darbą, kuria įvairias technologijas, – sakė parodų ir kongresų centro „Litexpo“ parodų grupės vadovė Jolanta Masiulienė. – Norėdami pademonstruoti, koks yra galutinis studijų proceso rezultatas, nusprendėme surengti parodą parodoje. Aukštosioms mokykloms tai galimybė pademonstruoti savo pasiekimus, o abiturientams – susidaryti visapusišką vaizdą apie savo mėgstamą universitetą ar studijų programą.“
Gera žinia tiems, kurie nekantriai laukė pirmųjų lietuviškų palydovų skrydžio į kosmosą. Parodoje kosminių palydovų „LituanicaSAT-1“ ir „LITSAT-1“ prototipus demonstruos Vilniaus ir Kauno technologijos universitetai, jų kūrėjai pasakos apie šio pilotinio palydovo kūrybos procesą ir pirmąją misiją kosmose.
Vilniaus universiteto (VU) stende taip pat bus pristatoma „Mobili bioklasė“ – pirmoji šalyje mobili biomokslų laboratorija, kurioje galima susipažinti su naujausiais biomokslų laimėjimais ir nors trumpam patiems tapti tyrėjais. Parodos lankytojai ne tik išbandys tikrus mokslinius prietaisus, bet ir patys atliks modernius biomokslų eksperimentus, atskleisiančius, pavyzdžiui, kas yra DNR.
Vilniaus universiteto studentai taip pat demonstruos, kaip veikia 3D spausdintuvas, pristatys išmaniojo namo sistemų valdymą M2M technologijomis, mobiliųjų aplikacijų laboratoriją ir kitas technologijas.
Kauno technologijos universitetas parodoje pristatys naujos kartos interaktyvią KTU sukurtų inovacijų ekspoziciją. Sporto mėgėjai galės išbandyti irklavimo treniruoklį, o net skeptiškiausius parodos lankytojus nustebins naujausi robotikos kūrėjų darbai ir pirmoji pasaulyje elektroninė nosis, sensorių ir duomenų perdavimo technologijų dėka gebanti tiksliai nustatyti maisto produktų kokybę ir šviežumą.
Vilniaus Gedimino technikos (VGTU) universitetas į parodą atveš šešiakojį robotą-vorą, kuris nesunkiai peržengia kliūtis ir atlieka tyrimus sunkiai prieinamose vietose, oro sklandytuvą, autonominį orlaivį, prietaisą, kuris per atstumą leidžia nustatyti žmogaus tapatybę. Kitaip tariant, parodos lankytojams nuobodžiauti tikrai neteks.
Pedagogams ir mažiesiems parodos lankytojams Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) pademonstruos pirmąją interaktyvią animacinę multimedijos priemonę, skirtą ikimokykliniam ugdymui „SaulyTUČIAI“.
Tiems, kurie mano, kad mintimis valdyti daiktus gali tik filmų herojai, Šiaulių universiteto Technologijos ir gamtų mokslų fakulteto studentai įrodys, kad tai netiesa. Parodoje jie pristatys žvilgsniu ir mintimis valdomą kompiuterį. Šiuolaikiškus technologinius projektus pristatys ir Klaipėdos universitetas. Vienas jų – sumanioji traukinių kontrolės sistema, skirta analizuoti galimas geležinkelio eismo situacijas ir tobulinti traukinių valdymo ir atpažinimo sistemas.
Parodoje „Studijos 2014“ veiks „Lietuvos ryto“ stendas, kuriame lankytojų lauks žurnalistai, redaktoriai, televizijos laidų vedėjai. Vasario 6 dieną, ketvirtadienį, 12 valandą „Lietuvos ryto“ televizijos direktorius Linas Ryškus kvies į diskusiją „Televizija: lūkesčiai ir kasdienybė“, o vasario 8 dieną, šeštadienį, 10 valandą portalo lrytas.lt redaktorius Liudas Dapkus skaitys pranešimą „Kaip jūs galite tapti portalo naujienų kūrėjais?“.