Jau keli dešimtmečiai farmacijos bendrovės savaip papirkinėja gydytojus siųsdamos juos į egzotiškuose kraštuose vykstančias konferencijas. Dėl to yra kilęs ne vienas skandalas.
„GlaxoSmithKline“ pirmoji pasaulyje paskelbė nebemokėsianti gydytojams už sukurtų vaistų pristatymą konferencijose, o pardavimo vadybininkų atlyginimai nebepriklausys nuo išrašytų receptų ar parduotų vaistų kiekio.
Bendrovės „GlaxoSmithKline Lietuva“ vadovas Kęstutis Čereška teigė, kad šios naujovės palies ir mūsų šalies medikus, ir farmacijos srityje dirbančius vadybininkus.
„Naujos etinės nuostatos – iššūkis visiems. Pirmiausia tai susiję su vidiniais pokyčiais bendrovėje. Todėl iki 2016-ųjų bus atsisakyta darbuotojų premijavimo pagal medikamentų pardavimo rodiklius“, – aiškino K.Čereška.
Vadybininkų darbas bus vertinamas pagal jų kompetenciją, gebėjimus ir žinias. Tad jie neturės tikslo skatinti gydytojų išrašyti kuo daugiau kompensuojamųjų vaistų receptų.
Kitas svarbus žingsnis – Lietuvos medicinos bendruomenė bus remiama kitokiais būdais nei iki šiol. Todėl gydytojams nebus mokami honorarai už paskaitas apie naujų medikamentų veikimą, nebus remiamas gydytojų dalyvavimas tarptautinėse konferencijose.
Tačiau „GlaxoSmithKline Lietuva“ ir toliau skirs finansinę paramą klinikiniams ir rinkos tyrimams.
„Bendrovė nevykdys veiklos, kuri visuomenei keltų kokių nors abejonių ar nepasitikėjimo“, – tvirtino K.Čereška.
Informuoti apie naujus vaistus žadama viešai ir skaidriai. Juk taikant šiuolaikines technologijas Lietuvos gydytojams nebūtina skristi tūkstančius kilometrų ir dalyvauti konferencijoje, pakanka įsijungti kompiuterį.