Prieš penkerius metus Londono Sityje dirbantys lietuviai pradėjo mentorystės programą, kuria siekė dalintis žiniomis ir praktika su mažiau patyrusiais lietuviais, studijuojančiais Didžiojoje Britanijoje.
Ši programa, vienijanti profesionalus ir studentus, netrukus sėkmingai išsiplėtė į JAV, Lietuvos ir Beniliukso (Belgijos, Nyderlandų ir Liuksemburgo) šalių regionus. Šiemet projektas pirmą kartą apėmė visą pasaulį, įtraukdamas du naujus regionus – Skandinavijos bei „Global“, skirtą gyvenantiems valstybėse už programos regionų ribų.
„Su draugais padarėme išvadą, kad kiekvieno iš mūsų profesinius sprendimus lėmė atsitiktinai sutikti labiau patyrę žmonės. Tada pagalvojome, o kodėl gi nepadarius taip, kad šiuos žmones būtų galima sutikti „tyčia“?“, – projekto gimimo istoriją pasakojo vienas iš šios idėjos autorių, Yplan įkūrėjas Rytis Vitkauskas. Jis džiaugėsi, kad mentorystės idėja pasiteisino: šiais metais organizatoriai sulaukė pustrečio šimto paraiškų iš „mažųjų brolių ir sesių“, kurie atkeliavo net iš 72 skirtingų universitetų ir 13-os šalių.
Lietuvoje gyvenančius ir trumpam į tėvynę šventėms grįžusius programos dalyvius bei organizatorius susitikimo metu pasveikino Lina Danienė, programos „Svajonių dirbtuvės“ ir kitų socialinių iniciatyvų autorė. Kalbėdama apie vertybes versle, ji ragino „LT Big Brother“ narius rinktis profesinį kelią, paremtą asmeninėmis vertybėmis ir pomėgiais.
Šiemet pirmąkart jaunieji „broliai“ ir „sesės“ buvo kviečiami nominuoti labiausiai nusipelniusį „metų mentorių“, kuris paaiškės „Globalios Lietuvos apdovanojimų 2013“ ceremonijos metu Prezidentūroje sausio 3 dieną.
„Lithuanian City of London Club“, „Wall Street Lithuanian Club“ ir „Globalios Lietuvos lyderių“ globojama bei įvairiose šalyse gyvenančių savanorių sėkmingai vykdoma programa per savo gyvavimo laikotarpį pritraukė virš 230 įvairių sričių profesionalų, tapusių mentoriais 500 studentų.
Projekto dalyviai savo patirtį sukaupė tokiose pasaulyje žinomose kompanijose ir organizacijose kaip Pasaulio bankas, Morgan Stanley, J. P. Morgan, Ernst & Young, McKinsey & Co, Deloitte, Samsung, YPlan, BlackBerry, Barclays, Citigroup, ir daugelyje kitų. Mentoriai ir studentai įsikūrę visame pasaulyje – nuo Silicio slėnio iki Japonijos ir Australijos.
Porą metų šiame projekte dalyvaujantis „didysis brolis“, Lietuvos regiono koordinatorius Vytautas Dobilas įsitikinęs mentorystės programos nauda svečiose šalyse ir gimtinėje gyvenantiems lietuviams.
„Programa suteikia vienybės jausmą, kuomet jaunieji programos dalyviai gali savo mentorių paprašyti patarimo ar kitokios pagalbos, siekdami sėkmingai save realizuoti pasirinktoje srityje užsienyje“ – sako V.Dobilas, šiuo metu Lietuvoje vadovaujantis įmonei „Servico“.
Jis priduria, kad programoje taip pat dalyvauja sėkmingai užsienyje dirbę ir vėliau į gimtinę sugrįžę lietuviai profesionalai, perduodantys savo patirtį ir idėjas Lietuvos jaunimui.
Programoje dalyvauja paskutinių bakalauro ir magistro kursų studentai, rimtai besidomintys tolimesnėmis studijomis, profesine praktika ir karjera Lietuvoje ar užsienyje. Žinių ir patirties perdavimas vyksta neformaliai – skambučių, elektroninių laiškų, pokalbių „Skype“ ar susitikimų pagalba.
Savo patirtimi su studentais dalijasi finansų ir ekonomikos specialistai, verslininkai ir verslo konsultantai, teisininkai, diplomatai, mokslininkai, tarptautinių santykių, politikos, informacinių technologijų, kūrybinių industrijų bei kitų sričių atstovai.