Lietuvos mokslininko G.Mačio darbai sulaukė pripažinimo JAV

2013 m. lapkričio 13 d. 14:08
ELTA ir lrytas.lt inf.
Mykolo Romerio universiteto profesorius dr. Gediminas Mačys išrinktas nuolatiniu Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) tarptautinių tyrėjų asociacijos (American Association of International Researchers) nariu. Jo kandidatūrą teikė JAV Politikos plėtros tyrimo institutas (American Research Institute for Policy Development), "įvertindamas didelį šio mokslininko indėlį į ekonomikos plėtrą pasaulyje ir ypač, - išsamius tyrimus modeliuojant socialinių tinklų, skurdo, inovacijų įtaką ekonominiam augimui".
Daugiau nuotraukų (1)
Prof. G.Mačys - pirmasis ir vienintelis lietuvių mokslininkas šioje asociacijoje. Jis taip pat išrinktas ekonomistams pasaulyje gerai žinomo leidinio "Ekonomikos ir plėtros studijų" žurnalo (Journal of Economics and Development Studies, JAV) Leidybos tarybos nariu.
1974-aisiais G.Mačys baigė Vilniaus universitetą ir pagal paskyrimą pradėjo dirbti dabartiniame Lietuvos energetikos institute (LEI). 1984 m. apgynęs disertaciją, buvo paskirtas šio instituto moksliniu sekretoriumi (buvo jauniausias tokias pareigas ėjęs mokslininkas Lietuvos mokslų akademijoje). 1994 m. išvyko į Ž.Muleno universitetą Lione (Prancūzija) tęsti ekonomikos studijų. Vėliau, 1998-aisiais, šias studijas pratęsė Dalhousie universitete Halifakse (Kanada).
Dirbdamas Kauno technologijos universitete, 1997m. kartu su kolege išleido pirmąjį vadovėlį lietuvių kalba "Europos ekonominės integracijos politiniai ir ekonominiai procesai". Dešimtmetį daugeliui mūsų šalies aukštųjų mokyklų studentų tai tapo parankine knyga. Dirbdamas jau M.Romerio universitete, 2005 m. išleido pirmąjį vadovėlį lietuvių kalba „Regionų ekonomika ir politika Lietuvoje".
„Stažuotė Dalhousie universitete (Kanada) paskatino domėtis ekonominiais socialiniais procesais šalies regionuose. Dar sprendžiant regionų ekonomikos problemas, tapo aišku, kad didžiuma jų susikaupia socialinėje srityje. Atidedant jų sprendimus pradeda „buksuoti" ir vertę kuriantys vietos ekonominiai procesai. Tam ir skyriau nemažai mokslinių straipsnių. Kiek vėliau, kai Lietuvoje buvo panaikintos apskritys, be abejo, nutrūko ir šios krypties studijos.
Kita vertus, tuomet vyko stiprūs kaitos procesai ir pramonės srityse, skirtingus pridėtinės vertės procesus kuriant ar pajungiant į globalius, daugiausia virtualius tinklus. Šie procesai ryškūs pasaulio naujausių technologijų lyderių projektuose, iš kurių greitai persimetė ir į gretimas aukštųjų technologijų sritis. Skubiai buvo kuriama vadinamoji tinklinė ekonomika. Čia puikiai pritapo ir maniškiai socialinių tinklų bei inovacijų poveikio ekonominiam augimui tyrimai", - naujienų agentūrai ELTA sakė prof. G.Mačys.
Profesoriaus kurti modeliai kolegų buvo gerai įvertinti po pristatymo Atėnų tarptautinėje konferencijoje. Ypač teigiamai pirmieji skaitmeniniai rezultatai įvertinti Singapūro pasaulinėje mokslo ir technologijų konferencijoje, dr. G.Mačiui pasiūlyta tapti Globalaus mokslo ir technologijų forumo (GSTF) nuolatiniu nariu.
Mokslininko iš Lietuvos darbus netruko pastebėti tarptautinė akademinė bendruomenė, atkreipusi dėmesį bei gerai įvertinusi prof. G.Mačio ilgamečių tyrimų rezultatus, pristatytus konferencijose 2007m. Lisabonoje (Portugalija), 2010m. Atėnuose (Graikija), 2011m. Singapūre, 2012m. Žilinoje (Slovakija), paskelbtus daugelyje publikacijų JAV, Europos, Turkijos ir netgi Afrikos mokslo leidiniuose.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.