Vilniaus rajono lietuviai mitinge reikalavo nutraukti diskriminaciją švietimo srityje

2013 m. lapkričio 12 d. 14:14
lrytas.lt
Mitinge dalyvavo per 50 žmonių.
Daugiau nuotraukų (1)
Renginio organizatoriai teigė, jog susirinko tam, kad pažvelgtų į Vilniaus krašto raidos problemas, pirmiausiai - švietimo srityje.
„Vis dažniau girdime įvairių pranešimų apie tai, jog tėvų prašymai yra išmetami į šiukšlių dėžę, kuomet jie prašo savo vaikus leisti į lietuviškas mokyklas Vilniaus krašte, girdime apie 1000 zlotų premijas, girdime apie įvairias mokyklų reorganizacijas, kai lietuviškos mokyklos yra prijungiamos prie nelietuviškų“, - kalbėjo mitingo dalyviai.
Pagrindinis mitingo klausimas - planuojamos uždaryti lietuviškos Veriškių mokyklos likimas.
Akcijos dalyviai Vilniaus rajono vadovybei kartu su Lietuvos Konstitucija įteikė reikalavimą peržiūrėti sprendimą dėl Veriškių mokyklos.
Vilniaus rajono savivaldybės Užsienio ryšių skyriaus ir informacijos specialistė Dorota Levko teigė, jog reikalavimas buvo priimtas ir bus svarstomas savivaldybėje. Detaliau komentuoti padėtį savivaldybės atstovai atsisakė.
Šios mokyklos tėvų bendruomenės atstovė Laura Puraitė teigė, jog jau kelintus metus mokykla gimtąją lietuvių kalba stengiasi išlikti ir teismų pagalba kol kas laikosi. Pasak jos, mokyklos poreikis yra didžiulis, vien Veriškėse yra 30-40 tėvų, kurie nori, kad jų vaikai mokytųsi lietuvių kalbos.
„Ar turėsime lietuviškumo židinį Vilniaus rajone, ar jo neliks?“, - klausė L. Puraitė.
Lapkričio 14 d. dėl mokyklos likimo bus sprendžiama Vilniaus rajono savivaldybėje.
Akcijos dalyviai laikė plakatus su užrašais: „Ne tautiniam skaldymui“, „Atkurkime Lietuvos valstybę Vilniaus krašte“, „Lietuvos lenkų akcijos vykdomai segregacijai - Ne“, „Reikalaujame iš naujo persvarstyti Veriškių mokyklos klausimą“.
Lietuvių švietimo draugijos „Rytas“ pirmininkas Algimantas Masaitis teigė, jog Lietuvos piliečiai pietryčių Lietuvoje yra diskriminuojami - jaunos šeimos priemiesčiuose statosi namus, vaikų yra daug, o mokyklos ir darželiai veikia lenkų kalba.
Pasak jo, lietuvių grupių yra po vieną, o lenkiškų - kiek nori, tuo tarpu žmonės nori leisti vaikus į lietuvių kalba veikiančius darželius.
Riešėje gyvenanti keturių vaikų motina Jurga Ralytė pasakojo, jog problemų yra daug, bet pagrindinė problema yra vaikų darželis.
„Riešei, Didžiajai Riešei, Bendoriams yra vienas senas darželis, kuris turi 38 vietas, o sąraše šiuo metu yra bent 200 vaikų, taigi dar penki tokie darželiai. Problema sena, niekas jos nesprendžia - vietų neprideda, naujų darželių nestato. Kiti žmonės leidžia vaikus į lenkiškus darželius, kuriuose vietų yra. Buvo atsiradęs poreikis ir vietų lenkiškame darželyje, ir jų iš karto buvo padidinta. Tokių eilių lenkiškuose darželiuose nėra. Nenoriu, kad atrodytų kaip kokia fobija, bet tam tikrą tendencingumą, kad mūsų vaikai yra skriaudžiami ir mūsų poreikiai nėra tenkinami, tai rodo. Didžioji dalis Riešės (gyventojų. - ELTA) vežioja savo vaikus į miestą, tokiu būdu jie Vilniuje registruojasi, mažėja elektoratas ir taip padėtis Riešėje nėra atspindima nei rinkimų rezultatuose, nei kaip kitaip“, - teigė J. Ralytė.
Mitinge dalyvavo per 50 žmonių.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.