V. Gedvilas prisipažino, kad jam buvo keista dėl kolegų „darbiečių“ švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio ir socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės inicijuojamų pertvarkų ESFA.
„Visi tai matė kaip kažkokius korupcinius dalykus. Galvoju, kad per daug skaudžiai čia į viską reaguojama. Manau, kad žymiai geriau, kai yra keletas žmonių, grupė žmonių, kurie valdo ir kontroliuoja tuos struktūrinius fondus, negu vienas žmogus tai daro. Šioje vietoje, manau, kad kaltų ieškojimo ir neleidimo daryti pertvarkų neturėtų būti“, - trečiadienį interviu „Žinių radijui“ kalbėjo parlamento vadovas.
Pasak politiko, ESFA yra nusistovėjusios tradicijos, kai įstaigą valdė kairieji arba dešinieji, ir jis šioje vietoje įžvelgia jos politizavimą.
„Galbūt jie turi tokį norą neišardyti struktūrų, kurios buvo. (...) Manau, kad veikia labiau politinis interesas, ir į visą šitą dalyką reikėtų labai pragmatiškai pasižiūrėti ir nedaryti jokių skubotų pareiškimų“, - sakė V. Gedvilas.
Jis teigiamai atsiliepė apie D. Pavalkio kreipimąsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą dėl ESFA antikorupcinio vertinimo ir pritarė inicijuojamiems pokyčiams šioje įstaigoje.
„Turėtų būti daugiau žmonių, būtų didesnis viešumas, didesnė kontrolė“, - patikino V. Gedvilas.
Žiniasklaidos teigimu, ESFA dalininkų susirinkime praėjusią savaitę Švietimo ir mokslo bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos patvirtino naują agentūros struktūrą bei valdymo modelį, kuriame daugiau įtakos tenka „darbiečių“ dominuojamai valdybai.
Tikėtina, kad 2014-2020 metais ESFA bus atsakinga už ES paramą, kurios suma sieks apie 4 mlrd. litų ar net daugiau. 2007-2013 metais ji viršijo 3 mlrd. litų.