„Karvelius augino ir mano senelis, ir tėvas. Vaikystėje šiuos paukščius įsigudrinau laikyti daugiabučio balkone. Dabar mūsų namų kieme karvelidė didesnė”, – kalbėjo E. Jurkevičius.
Pasaulyje yra apie 700 balandžių rūšių, bet klaipėdiečiui labiausiai prie širdies – pašto karveliai ir Nikolajevo aukštaskrydžiai.
„Pašto karveliai laiškų jau nebenešioja. Jų augintojai lažinasi, kieno paukštis įveiks 50, 150 kilometrų ar ilgesnį atstumą. Tokiose varžybose nedalyvauju, bet savo paukščių sugebėjimus kartais patikrinu.
Kai dirbau Seime, nusiveždavau kokius dešimt karvelių į Vilnių ir paleisdavau. Paskambindavau žmonai ir paprašydavau stebėti, kada jie sugrįš namo. Tiesa, sugrįždavo ne visi – tik 4–5. Gal paukščiai prarasdavo orientaciją dėl magnetinių audrų ar kokios žaibo iškrovos, gal pakeliui pakliūdavo vanagams į nagus.
Bet likusieji maždaug po devynių valandų pasiekdavo Klaipėdą”, – pasakojo E. Jurkevičius.
Balandžiai nėra patys švariausi paukščiai, todėl tenka dažnai valyti balandinę, pirkti druskos ir vaistų, kurie beriami į prausimosi vandenį, kad žūtų parazitai.
Nemažai kainuoja ir lesalas, vitaminai, papildai. E. Jurkevičius vieną dvi tonas kviečių perka iš karto visiems metams, nes taip daug pigiau, papildomai beria kukurūzų, rapsų, vitaminų.
E. Jurkevičiaus vadovaujami balandininkai, kurių klube yra 36, jau surengė pirmąją parodą.
Edukologo ir viešojo administravimo specialisto diplomus turintis klaipėdietis kol kas yra Darbo biržos klientas. Jis jau dalyvavo keliuose konkursuose dėl darbo vietos, tačiau ten, jo teigimu, viskas vyko „pagal politinę raidę”.
„Kol kas turiu ką veikti – per ketverius metus, kol dirbau Seime, namuose susikaupė daugybė nepadarytų darbų”, – nenusimena buvęs parlamentaras.