„Klampindami Vilnių į skolas savo neskaidriomis „reformomis“ ir utopiniais infrastruktūros projektais sostinės vadovai numoja ranka į gyventojų švietimą, kultūrą ir viską, kas suinteresuotoms grupėms neteikia tiesioginės komercinės naudos. Minėtųjų bibliotekų uždarymas - tai spjūvis tūkstančiams Vilniaus gyventojų, neabejingų knygai“, - teigė Seimo narys.
A. Ažubalis atkreipia dėmesį, kad sprendimai dėl bibliotekų naikinimo buvo priimti neatsižvelgus į priešingus vietos bendruomenių pageidavimus, o skaudžias reformos pasekmes labiausiai pajus vaikai bei senjorai, kurių nemažai daliai knyga yra pagrindinis ir bene vienintelis prieinamas laisvalaikio užsiėmimas.
„Vien Gelvonų vaikų biblioteka turi daugiau kaip 1000 nuolatinių skaitytojų, įskaitant „Bitutės“, „Ozo“, „Gelvonėlio“ ir „Fabijoniškių“ darželių auklėtinius bei aplinkinių mokyklų moksleivius. Biblioteką uždarant šie vaikai vietoje prasmingo užsiėmimo yra stumiami į gatvę“, - atkreipė dėmesį A. Ažubalis.
A. Ažubalį stebina, kad į žalingas Vilniaus mero užmačias deramai nereaguoja Kultūros ministerija, nors nemokamas kokybiškos literatūros prieinamumas ir lietuviško žodžio sklaida turėtų būti tiesioginė šios įstaigos misija.
„Kai keli šimtai Šeškinės seniūnijos gyventojų viešu pareiškimu kreipėsi į kultūros ministrą, sulaukta atsakymo, kad savivaldybė šios seniūnijos teritorijoje neva nerandanti bibliotekai tinkamų patalpų. Atleiskite, bet tokie pasiteisinimai skamba kaip biurokratinis išsisukinėjimas: nejaugi daugiau kaip 36 tūkst. Šeškinės seniūnijos gyventojų praras biblioteką vien dėl to, kad nesugebama rasti patalpų knygoms? Pavyzdžiui, paklauskite, ką mano Gelvonų bibliotekos lankytojai ir išgirsite, kad jiems dabartinės patalpos yra tinkamos“, - teigė parlamentaras.
Seimo narys tikisi, kad vietos bendruomenė, viešai iškėlusi sostinės bibliotekų naikinimo klausimą, sulauks didesnio dėmesio žiniasklaidoje ir lietuviškai knygai neabejingų organizacijų bei politikų palaikymo, kad Vilniaus savivaldybės sprendimai būtų pakeisti.