Naująsias langines jau netrukus bus galima išvysti ant Respublikos ir Kauno gatvių namų Rokiškyje bei Šetekšnių kaime įsikūrusioje Joanos ir Antano Tunaičių etnografinėje sodyboje.
Kartu su 13 suaugusių dailininkų iš Latvijos ir Lietuvos langines plenere dailino ir 12-metė rokiškėnė Emilija Klemkaitė.
Plenere darbavosi ir du medžio meistrai. Jie dviem Respublikos gatvės namams pagamino medinius puošybos elementus – vėjalentes, lėkius, polangius, antlangius.
Šiųmetis langinių tapymo pleneras buvo surengtas Šetekšnių kaime esančioje J. ir A.Tunaičių etnografinėje sodyboje.
Čia dirbę plenero dalyviai pradžiugino ir autentiškos senovinės sodybos šeimininkus – piešiniais papuošė 17-a sodybos pastatų langinių. Ant poros pačių mažiausių langinių buvo nutapyti senųjų sodybos šeimininkų portretai.
Nuo 2005 metų vykstančių langinių tapybos plenerų metu jau ištapyta daugiau nei 250 langinių, kuriomis papuošti namai Rokiškyje ir jo apylinkėse. Meniškais piešiniais puošti namai traukia ir vietos žmonių, ir turistų akį.
„O juk viskas prasidėjo nuo to, kad norėjosi kiek paįvairinti Rokiškio pagrindinės Respublikos gatvės vaizdą, nes senais namukais apstatyta gatvė labiau priminė kaimą, o ne miesto centrą”, – pasakojo projekto vadovė Nida Lungienė.
Norintys pagražinti savo namus originaliomis langinėmis rokiškėnai ir patys kreipiasi į plenero organizatorius.
Bet pasiūlymų už dyką gauti dailininkų rankomis ištapytų langinių kartais sulaukia ir to nesitikintys gyventojai.
Plenero organizatoriai kartu su miesto dailininke pasivaikšto po Rokiškį ieškodami namų, kuriems tokios langinės tiktų.
„Žiūrime, kad nebūtų plastiko, kad langai būtų su perskyrimu, o ne vientiso stiklo”, – sakė N. Lungienė.
Ant medžio akriliniais dažais nutapyti piešiniai – ilgaamžiai. Puikiai išsilaikė ir jau beveik dešimtmetį skaičiuojanti pirmųjų langinių puošyba.