Pirmasis koncertas buvo surengtas Danės krantinėje. Dryžuotais marškinėliais apsitempę jaunuoliai užtraukė šantes – burlaiviuose skambėjusias jūreivių darbo ir buities dainas. Palydimos išraiškingų choristų judesių jos nuskambėjo angliškai.
Po koncerto dainininkams labiausiai plojo profesionalūs jūrininkai. Kai kurie seni kapitonai, prisiminę jaunystėje girdėtas, o dabar beveik užmirštas dainas apie jūrą, netgi susigraudino.
Naujojo choro vadovė Reda Dubikaltytė patikino, kad ateityje papildys repertuarą.
Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje studijuoja šimtai būsimųjų laivavedžių ir mechanikų. Iškopęs į sceną vaikinų choras paneigė sklandantį mitą, esą visi jūrininkai – niekam tikę atlikėjai, užkimusiais balsais dainuoja tik tuomet, kai jų niekas negirdi.
„Atradome nemažai balsingų jaunuolių. Kai kurie jų yra įgiję muzikinį išsilavinimą”, – sakė LAJM Karjeros centro vedėja Genutė Kalvaitienė.
Lietuvoje apdainuoti miškai, laukai, kloniai, arimai, upės, ežerai. Tačiau dryžuotieji nusprendė veidu atsigręžti į jūrą – užtraukė keistas, daugeliui beveik nežinomas dainas.
LAJM choristai, kaip ir kiti studentai, privalo atlikti praktiką laivuose, todėl R. Dubikaltytė jau galvoja apie pamainą.
Palengvindavo darbą
Šantės – senovinės, jūrininkų darbą ir gyvenimą buriniuose laivuose atspindinčios dainos. Paprastos, beveik vienodu ritmu dainuojamos melodijos vyrams denyje padėdavo susidoroti su sunkiais darbais.
Solo partijas dažniausiai traukdavo šantininkas (dainavedys), o jam pritariantis jūreivių choras priedainį baigdavo šūksniu.