Kai argentinietis Jorge Mario Bergoglio buvo išrinktas popiežiumi, pasaulį netrukus apskriejo žinia apie jo paprastumą ir prabangos vengimą.
Bet iš pradžių nesitikėta, kad kuklusis pontifikas sulaužys tradiciją ir atsisakys gyventi netgi oficialiuose popiežiaus apartamentuose.
Kovo pabaigoje Vatikano atstovas Federico Lombardi užsiminė nežinantis, kiek laiko truks popiežiaus Pranciškaus „eksperimentas” – gyvenimas kukliame Vatikano viešbutyje „Casa Santa Marta”, esančiame priešingoje miesto-valstybės pusėje nei pontifiko apartamentai.
Dabar aiškėja, kad 76 metų pontifikas keisti šio sprendimo nė neketina ir tam turi savų priežasčių.
Viešbutyje „Casa Santa Marta” apsistoja į Vatikaną trumpam atvykstantys dvasininkai ir pasauliečiai. Čia J.M.Bergoglio kartu su kitais kardinolais buvo apsistojęs ir per konklavą, kuri išrinko jį popiežiumi. Pranciškus čia ir pasiliko.
Laiške savo senam draugui dvasininkui Enrique Martinezui pontifikas paaiškino, kad popiežiaus apartamentų atsisakė norėdamas gyventi „normalų gyvenimą”.
Katalikų bažnyčios galva senam bičiuliui papasakojo mėgstantis kasdien bendrauti su eiliniais žmonėmis ir nenorintis nuo jų atsiskirti.
Popiežiui patinka sėsti kartu prie stalo viešbučio valgykloje su į Vatikaną laikinai atvykusiais kitais dvasininkais.
„Nenorėjau išvykti ir apsigyventi popiežiaus rūmuose. Einu ten tik dirbti ir dėl audiencijų”, – E.Martinezui rašė popiežius. Jis teigia, kad viešbutyje „Casa Santa Marta” jaučiasi „šeimos dalimi”.
„Stengiuosi išlikti toks pats ir elgtis taip, kaip elgiausi Buenos Airėse. Jeigu pasikeiti būdamas mano amžiaus, atrodai tiesiog juokingai”, – toliau dėstė popiežius Pranciškus.
Kovo 13-ąją Katalikų bažnyčios vadovu tapęs dvasininkas sakė, kad jį labai nustebino netikėtai pakrypęs likimas, ir vadina tai Dievo dovana.
Vatikane vis dar pasakojama, kaip popiežius Pranciškus, pirmą kartą pamatęs oficialius pontifiko apartamentus, su jam būdingu kuklumu sušuko: „Bet čia yra vietos 300 žmonių!”
Prieš tapdamas popiežiumi J.M.Bergoglio Buenos Airėse pardavė brangią arkivyskupo rezidenciją ir gyveno kukliame bute, pats ruošė sau valgį, o į darbą važinėjo autobusu.
Visa tai – akivaizdus kontrastas tam, kaip gyvena daugelis Vatikano kardinolų – pradedant prašmatniais namais ir baigiant automobiliais, kuriuos vairuoja asmeniniai vairuotojai.