Dar anksčiau gėlynu paverstas fontanas prie Seimo. Tokiu sprendimu pasipiktino fontano kūrėjas Gediminas Karalius ir Nepriklausomybės aikštę suprojektavęs architektas Algimantas Nasvytis, sakydami, jog užpilti fontaną žemėmis – ne išeitis.
Tačiau Vilniaus savivaldybė teigia, jog kitos išeities nėra: miesto valdžia pinigų neturi, Vyriausybė perimti savo žinion gaiviųjų vandens čiurkšlių irgi nenori.
Dar šių metų kovą buvo paskelbtas konkursas Vilniaus fontanams tvarkyti ir prižiūrėti, bet jis įstrigo. Vien Seimo fontanui sutvarkyti ir prižiūrėti reikėjo apie 4 mln. Lt.
Buvo atsiradę pora investuotojų, tačiau pažėrę miglotus pažadus, dingo.
Iki šiol sostinėje tryško apie dešimt fontanų, šiais metais jų bus mažiau. Lieka melstis, kad žemėmis nebūtų užpilti dar keturi fontanai, kuriems reikia skubaus remonto.
Vilniaus miesto savivaldybės Miesto ūkio ir transporto departamento direktoriaus pavaduotojas Antanas Mikalauskas patikino, kad taip neatsitiks. Ir ne dėl to, kad miesto valdžiai skaudėtų širdį skaidrų vandenį paversti juodžemiu.
„Negalėtume užpilti fontanų žemėmis - pinigų nebeturime,“ – paaiškino A. Mikalauskas.
Jis teigė, jog iš paskutiniųjų bus stengiamasi iki liepos vidurio suremontuoti fontaną Vašingtono skvere. Ten būtina pakeisti supuvusį kabelį.
Remonto laukia ir fontanas Vokiečių gatvėje, ir prie Prancūzijos ambasados. Vilčių, kad jie atgis, yra.
Šiuo metu trykšta srovės iš fontanėlių Odminių gatvėje. Bet Ūkio ir transporto departamento direktoriaus pavaduotojas A. Mikalauskas dėl jų ateities nėra užtikrintas.
„Po didesnio lietaus jie užsikemša. Nežinau, ar užteks lėšų juos nuolat valyti“, - pripažino Vilniaus savivaldybės pareigūnas.