Seimas šiandien turėjo sugriežtinti sankcijas Seimo nariams, kurie vengia lankyti posėdžius. Už kiekvieną be pateisinamos priežasties praleistą Seimo plenarinio, komiteto ar komisijos posėdį parlamentaro algą buvo siūloma mažinti po 5 proc.
Tačiau Seime neatsirado pakankamai politikų, kurie palaikytų tokią iniciatyvą. Balsavime dalyvavo mažiau kaip 71 parlamentras, todėl įstatymo priėmimas žlugo. Balsavo du trečdaliai konservatorių, pusė socialdemokratų. Kitų partijų atstovų buvo tik vienas kitas. Seimo nariai sėdėjo salėje, tačiau balsuojant dėl algų mažinimo nesiregistravo, todėl buvo laikoma, kad jie balsavime nedalyvauja.
Įstatymą palaikę Seimo nariai tvirtino, kad šiuo metu galiojančios sankcijos yra per švelnios. Dabar už posėdžių praleidinėjimą gali būti nubraukta tik trečdalis algos. Seimo nariai pripažino, kad įprastame darbe už neatėjimą į darbą alga visai nemokama.
Tačiau daugeliui tokios sankcijos pasirodė per griežtos. Kai kurie politikai įtarė, kad jos siūlomos vien dėl į užsienį pabėgusios „Drąsos kelio“ lyderės Neringos Venckienės.
„Įstatymas taikomas vienam asmeniui ir tokių projektų Seime vis daugiau. Seimo narys neturi sėdėti vien šitoje salėje. Jie turi nuolat susitikinėti su savo rinkėjais, būti savo apygardose, todėl bandymai smulkmeniškai nustatinėti, ką Seimo narys turi daryti, yra absurdas“, - tvirtino „Drąsos kelio“ atstovas Vytautas Matulevičius.
Įstatymo dėl algų mažinimo už posėdžių praleidinėjimą Seimas nepriima jau ne pirmą kartą. Panašios iniciatyvos buvo atmestos ir praėjusioje kadencijoje.