33 metų Natalija Belova neseniai viename interviu paaiškino darbo neieškanti, nes būdama vieniša motina gauna tiek pašalpų, kad gali pirkti dizainerių drabužius ir atostogauti prabangiuose kurortuose.
Nemažai anglų pasipiktino, kad valstybė taip sočiai maitina atvykėlius. Tulžies banga buvo tokia didelė, kad Natalija dabar jau ieškosi darbo – bet kokio.
Bet tema vis dar aktuali. Televizija ITV rado daugiau žmonių, nemanančių, kad jiems reikia darbo, ir kuo ramiausiai gyvenančių iš mokesčių mokėtojų pinigų.
Antradienį rytinėje ITV pokalbių laidoje pasirodę 21 metų Danny Creameris ir 18-metė jo draugė Gina Allen teigė, kad per metus gauna daugiau kaip 17 tūkst. svarų sterlingų (68 tūkst. litų) pašalpų.
Jauna pora, su 4 mėnesių dukrele Talulah Rose gyvenanti erdviame dviejų miegamųjų kambarių bute Portsmute, aiškina, kad jiems dirbti nėra jokios prasmės – uždarbis būtų per menkas.
„Nemanau, kad mane išlaiko mokesčių mokėtojai. Mes nusipelnėme šių pinigų, nes mūsų tėvai visą gyvenimą sąžiningai mokėjo visus mokesčius”, – aiškino G.Allen, anksčiau dirbusi parduotuvėje „Sainsburys”.
Įdomiausia, kad jaunuoliai įsitikinę, jog pašalpą ateityje turėtų gauti ir jų dukrelė, nes jie esą yra mokėję mokesčius praeityje.
„Sumokėjome savo indėlį į sistemą. Tad jei mūsų duktė norės išmokos, kai suaugs, ji turėtų ją gauti”, – įsitikinusi G. Allen.
D. Creameris ir jo draugė per savaitę gauna 340 svarų. Iš jų pora sumoka už maistą, skaitmeninę televiziją ir teisę žiūrėti visuomeninio transliuotojo BBC kanalus.
Tiesa, poros svetainėje puikuojasi didžiulis plačiaekranis televizorius. D. Creameris pripažino, kad tiek už jį, tiek už jo rūkomas tabako suktines sumokėjo britai mokesčių mokėtojai.
Regis, jauna šeima gyvena gana patogiai – taip, kad nedirbtų už minimalią algą.
Nors D. Creameris ir ieško darbo, jis tvirtina, kad atlyginimas turėtų būti solidus. „Kokia prasmė dirbti už minimumą? Žinote, neisiu dirbti, kad gyvenčiau blogiau”, – aiškino jaunas vyras.
„Pagrindinė problema yra ta, kad pragyvenimas vis brangsta, o atlyginimai lieka tokie patys. Kažkodėl visi tikisi, kad pragyvensi iš minimalios algos. Tai neteisinga”, – pridūrė G. Allen.
Šeima ketina iš pašalpų gyventi tol, kol D. Creameris susiras darbą arba pasikeis pašalpų mokėjimo sistema.
O permainos, Danny ir Ginos nelaimei, greičiausiai jau ne už kalnų. Darbo ir pensijų departamentas antradienį išplatino pranešimą, kuriame užsiminė apie artėjančius pokyčius.
„Turime atsikratyti šio absurdo, kai žmonės gali dirbti, bet atsisako, nes iš pašalpų gyvena geriau”, – skelbiama pranešime.