„Britų pašalpos man ir mano dukrai suteikia gerą gyvenimą“, - Didžiosios Britanijos dienraščiui „The Sun“ kalbėjo imigrantė iš Lietuvos.
Anot „The Sun“, ji jau išmelžė iš valdžios 50 tūkst. svarų sterlingų (200 tūkst. litų). „Aš tiesiog imu tai, kas man duodama“, - sakė moteris.
Natalija džiaugsmingai papasakojo, kaip prabangiai dėka „keistos“ britų sistemos ji gyvena.
Baigusi mokslus ir tapusi vieniša motina, Natalija įgijo teisę gauti daugiau nei 1 tūkst. svarų per mėnesį (per 4 tūkst. litų). Pinigus ji skiria dizainerio drabužiams, išvykoms po saulėtąją Ispaniją ir naktiniams klubams.
Ji gyrėsi: „Turiu gražų, visiškai įrengtą butą ir pinigų, kad gyvenčiau tinkamai.“
Vienintelis dalykas jai nepatinka: „Manau, kad jie turėtų padėti mokėti už privačias aukles, o ne vien už vaikų darželį.“
Kas savaitę ji gauna 279 svarus (per 1100 litų) – 183 svarų sterlingų (per 750 litų) būsto pašalpą, 76 svarus (per 300 litų) išmokų už vaiką ir 20 svarų (per 80 litų) komunaliniams mokesčiams.
Ji taip pat gauna 125 svarus (per 500 litų) per savaitę už darbą ne pilną dieną. Darbas visiškai legalus. Moteris dirba prekybos įmonėje, iš namų, ne ilgiau kaip 16 valandų per savaitę, kad neprarastų pašalpų.
Natalija tvirtino: „Aš nesiruošiu dirbti kaip šuo dėl minimalaus darbo užmokesčio.“ Ji turi tris kreditines korteles ir mėgsta eiti į prabangias dizainerių drabužių parduotuves. Po žiemos atostogų Malagoje, ji su dukra Kalėdoms užsuko į Lietuvą ir čia išleido 1 tūkst. svarų (per 4 tūkst. litų).
Moteris nesijaudina, kas ką apie ją pagalvos. Ji nedaro nieko, kas būtų draudžiama.
Vos atvykusi į Didžiąją Britaniją, Natalija dirbo krupjė viename kazino. Prieš ketverius metus darbą metė. Pastojusi nuo vaikino, su kuriuo jau ketino skirtis, prieš trejus metus moteris pagimdė dukrą. Nuo to laiko ji gyvena iš valstybės malonės.
Pilną darbo dieną ji eitų dirbti nebent už 25 tūkst. svarų (per 100 tūkst. litų) per metus.