Generolui R. Boreikai prokurorai priekaištų jau neturi

2012 m. gruodžio 31 d. 13:01
Arūnas Karaliūnas

Buvusio konservatorių premjero Andriaus Kubiliaus mesti įtarimai

Daugiau nuotraukų (1)
Kauno apygardos prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl sutuoktinių veiklos įsigyjant, naudojant ir parduodant nekilnojamąjį turtą.
Prokurorai nustatė, kad R. ir V. Boreikų veiksmais nebuvo padaryta žala, byla nutraukta jiems nepadarius veikos, turinčios nusikalstamo ar baudžiamojo nusižengimo požymių, o atskiroje dalyje tyrimas nutrauktas ir dėl suėjusių baudžiamosios atsakomybės senaties terminų.
R. Boreika lrytas.lt pareiškė, kad kitokio prokuratūros sprendimo ir negalėjo būti, tačiau jam nerimą kelią aktyvus politikų spaudimas šalies teisėsaugai. Itin aktyviai šioje istorijoje reiškėsi tuometinis premjeras A. Kubilius, kuris, R. Boreikos nuomone, tokiu būdu smarkiai viršijo įgaliojimus.
Anksčiau aukštas pareigas užėmęs pareigūnas kaip pavyzdį nurodė laikinai Generalinio prokuroro pareigas ėjusio Romualdo Petrausko pareiškimas neva jis surinktoje medžiagoje apie R. Boreiką nematąs jokių nusikalstamos veikos požymių, tačiau vis tik būtina pradėti ikiteisminį tyrimą siekiant tuos požymius surasti.
„Mūsų šeimos deklaracijos buvo tikrinamos nuo lopšio ir niekas jokių pažeidimų nerado“, - vaizdžiai kalbėjo R. Boreika.
Prokurorai R. Boreikos turtais susidomėjo maždaug prieš dvejus metus, tačiau pernai spalį Generalinė prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą.
Netrukus įsikišus tuometiniam premjerui A. Kubiliui tyrimas buvo atnaujintas, tačiau jį atlikti buvo pavesta Kauno apygardos prokuratūrai.
Tyrimo metu nustatyta, kad V. Boreikienė 1994-1995 metais už 280 tūkst. litų nusipirko bendrovės „Supervisata“ akcijas. Kaunietė nurodė, kad pinigų pirkiniui pasiskolino iš fizinių asmenų.
V. Boreikienė 1996 metais pirkinį deklaravo Valstybinėje mokesčių inspekcijoje (VMI), pateikė visus būtinus dokumentus, o VMI jokių pretenzijų dėl deklaracijos bei jos priedų moteriai nepareiškė. VMI tuomet atsidūrė ir paskolų sutarčių originalai.
„Pirminiai dokumentai įstatymų nustatyta tvarka yra sunaikinti ir jų atkurti nėra jokių galimybių“, - kalbėjo Kauno apygardos prokuratūros organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Ričardas Gailevičius.
1996 metais V. Boreikienė pardavė bendrovės „Supervisata“ akcijas už 480 tūkst. litų, o gautus pinigus išleido patalpoms įsigyti Kauno senamiestyje, Vilniaus gatvėje. Šios patalpos buvo nuomojamos.
2008-2009 metais šis nekilnojamasis turtas buvo parduotas už 3,366 mln. litų. Taigi, per 12 metų patalpos pabrango 7 kartus.
Bylą dar tiriant Generalinei prokuratūrai trys nekilnojamojo turto prekybos bendrovės atliko šio turto įvertinimą ir patvirtino, kad nurodoma nekilnojamojo turto kaina yra reali.
Nutraukti ikiteisminį tyrimą prokurorus verčia suėjęs senaties terminas. „Jeigu net būtų padarytos galimai neteisėtos veikos, jau seniai suėjo baudžiamosios atsakomybės senatis, o suėjus senačiai įstatymas draudžia tęsti baudžiamąjį procesą“, - aiškino R. Gailevičius.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.