Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro (VSB) specialistai patikrino 24 miesto ugdymo įstaigas. Narkotikų pėdsakų jie ieškojo ant durų rankenų, palangių, stalviršių, persirengimo kambariuose, tualetuose, taip pat paauglių pamėgtose rūkymo vietose lauke. Iš 24 patikrintų įstaigų 14-oje aptikta kvaišalų pėdsakų. Daugiausiai rasta kanapių, dar vadinamos „žolės“ likučių, vienoje vietoje – amfetamino, taip pat kokaino.
Specialistų teigimu, mokyklų ir globos namų tualetai turėtų būti atidžiau prižiūrimi, mat čia narkotinių medžiagų pėdsakų randama dažniausiai. Vienoje iš ugdymo įstaigų kvaišalų aptikta net šešiose vietose. Tyrimą atlikę medikai neatskleidžia įstaigų pavadinimų, jas norima išlaikyti paslaptyje. Tačiau apie rezultatus visos jau informuotos, išsamiau tyrimo išvadas ketinama aptarti ir su mokyklų vadovais, ir su moksleiviais.
Visos tyrimui atrinktos įstaigos noriai priėmė tikrintojus. Įsileisti juos į kabinetus pabūgo tik vienos vadovai, paaiškinę, jog neseniai tyrimus atlikę patys, tačiau rezultatų neatskleidė.
„Ten, kur tikėjomės rasti, ten ir radome“, - pristatydama tyrimo rezultatus teigė Klaipėdos miesto VSB direktorė Ineta Pačiauskaitė. Specialistai, anot jos, taikėsi į vietas, kurių paviršiuje mažiau dulkių, ten didesnė tikimybė rasti narkotikų pėdsakų. Net kruopščiai nuvalius tą vietą, testas padeda aptikti smulkiausių medžiagos dalelių. Specialia testo juostele paėmę mėginius, medikai juos dar išsiuntė ir į laboratoriją. Gauti rezultatai nustebino ir juos, ir Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narius. Šie prisipažino manę, jog situacija prastesnė.
„Neretai girdime, kad vos ne kas antras moksleivis įnikęs į narkotikus. Šis tyrimas parodė, jog padėtis nėra nėra tokia bloga, kaip bandoma nupiešti. Tai mus džiugina“, - sakė Narkotikų prevencijos ir kontrolės komisijos pirmininkė Natalja Istomina.
Tikimasi, jog naujos kartos testais susigundys ir paauglių tėvai, kuriems įdomu, ar jų atžala ragauja kvaišalų. Tai patikrinti labai paprasta, nereikia šlapimo mėginio, užtenka vaistinėje nusipirkti testo pakuotę. Vienos užtenka patikrinti keturias vietas. Rezultatą galima sužinoti po kelių akimirkų. Toks testas kainuoja beveik pusšimtį litų.