Gauja veikė visuose Rytų Midlenduose ir buvo sučiupta tik kai policija autostradoje sustabdė automobilį, prikrautą vogto švino.
Šeši gaujos nariai buvo suimti, susiejus jų perdirbimo punktams parduotą metalą su padarytais nusikaltimais.
Dalis metalo lakštų buvo pažymėti „Smart Water“ technologija (metalo lakštai padengti specialiais nanodažais, kurie matyti tik apšvietus ultravioletiniais spinduliais. Kiekvienai bažnyčiai skirtų dažų sudėtis skirtinga, tad ir švinas skleidžia skirtingą švytėjimą. Tai padeda policijai nustatyti, iš kur pavogtas metalas, net jei lakštai jau perlydyti). Todėl pareigūnai galėjo nustatyti, iš kur jie pavogti.
Buvo pasitelkti ir DNR tyrimai iš pėdsakų, paliktų ant cigaretės nuorūkos ir alaus skardinės prie vienos iš bažnyčių. Kai kuriuos gaujos narius leido identifikuoti įrodymai iš automatinio numerių atpažinimo kamerų.
Tyrėjai mano, kad būtent lietuvių gauja atsakinga už pastaraisiais metais Linkolnšyre ypač išaugusį bažnyčių apiplėšimų skaičių. Čia buvo apiplėšti 186 religinės paskirties pastatai – tai antroji vieta šalyje. Po gaujos sulaikymo apiplėšimų sumažėjo 90 proc. - 2012 m. nukentėjo tiktai 19 bažnyčių.
Dauguma apiplėštų bažnyčių – Linkolšyre, kitos – Lesteršyre ir Notingamšyre.
Prokuroras Stephenas Lowne'as sakė: „Paties švino vertė sudaro tik nedidelę bažnyčioms padarytų nuostolių dalį. Šios bažnyčios gana izoliuotos, prie kai kurių arti netgi nėra namų. Kai kuriais atvejais praeidavo nemažai laiko, kol vagystė būdavo pastebėta, į bažnyčias patekdavo lietaus vanduo. Kai kuriose bažnyčiose padaryta žala jų infrastruktūrai“.
30 metų Andrius Čereška, 30 m. Audrius Kvedaras ir 36 m. Tadas Andruška, visi iš Linkolno, už Anglijos bažnyčiai priklausančio švino vagystes gavo po 4 metus kalėjimo, o 34 m. Vidas Andruška – 7 metus.
27 metų Vitalijus Vilkys už vogto švino realizavimą nuteistas 6 mėnesiams kalėjimo, bausmę atidedant 2 metams, ir 180 valandų viešųjų darbų.
23 metų Nerijus Razma, kaltinamas dėl vienos vagystės, nuteistas 22 mėnesiams kalėjimo.
Parengė Jurgita Noreikienė