„Džiugu, kad Kauno rajone dėmesys, skiriamas naujų objektų kūrimui ir modernizavimui, nenustelbia poreikio puoselėti etninę kultūrą, gaivinti istorinę atmintį, atsigręžti į tradicijas, siekti ugdyti jaunąją kartą“, - apie projektą sakė Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas.
Tremtinių kančias įamžinantis paminklas Raudondvaryje buvo pastatytas ir pašventintas 1989 m. birželio 14 d. minint Gedulo ir Vilties dieną. Per 20 metų mediniai kryžiai nuo laiko pradėjo nykti, tad buvo nuspręsta juos restauruoti.
Dieną prieš šių kryžių pristatymą buvo atidengtas restauruotas kryžius Zapyškio senosiose kapinėse. 1989 m. pastatytą kryžių tremtinių kančioms atminti taip pat buvo būtina restauruoti: medinės kryžiaus skulptūrėlės ir koplytėlė prie nukryžiuotojo - apgriuvusios, trūko vieno angelo.
Kauno rajono savivaldybę ir Lietuvos krepšinio federaciją suvienijusi graži ir išliekamąją vertę turinti misija leido Kauno rajone puoselėti etninę kultūrą ir tęsti kryždirbystės tradicijas, gerinti jaunimo užimtumo ir vaikų laisvalaikio formas, pažymima savivaldybės pranešime.
Vykdant bendrą projektą buvo sujungtos dvi Lietuvos religijos: tradicinė ir antroji - krepšinis. Įvairiuose rajono kampeliuose buvo ne tik atstatomi senieji kryžiai - populiarinama etnokultūros tradicija, bet ir vietos jaunimui įrengiami krepšinio stovai, pakeistos lentos.
Projekto metu buvo atstatytas kryžius nelegaliai palaidotų partizanų atminimui Margininkuose, pastatytas koplytstulpis Girionių 50-mečiui atminti, atstatytas Tabariškėse stovėjęs kryžius, skirtas tremties aukoms atminti, pastatytas kryžius - atminimo paminklas Maironio 150-osioms gimimo metinėms Vilkijos apylinkėse, restauruotas Zapyškyje stovintis kryžius, skirtas tremtinių kančioms pagerbti, restauruoti trys kryžiai Raudondvaryje, kurie skirti įamžinti tremtinių kančias.
Margininkuose, Padauguvoje, Altoniškėse buvo pastatyti nauji krepšinio stovai, Raudondvaryje, Girionyse, Piliuonoje pakeistos krepšinio lentos.