Prasideda Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas (papildyta)

2012 m. liepos 12 d. 10:58
BNS, ELTA ir lrytas.lt inf.

Ketvirtadienį Visuomenės

Daugiau nuotraukų (1)
Susitikimą rengianti Pasaulio lietuvių jaunimo sąjunga teigia, kad renginys apims mokslą, verslą, politiką ir kultūrą. Jo programoje žada dalyvauti per šimtą žinomų Lietuvos ir užsienio asmenybių, laukiama apie 3 tūkstančių jaunų žmonių.
„Idėja rengti tokį susitikimą gimė man gyvenant Pietų Amerikoje, kur suvažiuoja jaunimas iš viso pasaulio - 33-ijų lietuvių jaunimo sąjungų nariai, aktyviai veikiantys savo šalyse. Ten dalyvauja jaunimas iš Europos, Kanados, Jungtinių Amerikos Valstijų.
Norėjome padaryti renginį ir Lietuvoje, tik daug didesnį, atviresnį, su didele programa, kad tai būtų pridėtinę vertę turintis renginys. Jis kiek įmanoma sumažintų atstumą tarp gyvenančių Lietuvoje ir užsienyje. Pagrindinis tikslas - parodyti, kad mes galime bendrauti ir bendradarbiauti“, - sako Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos prezidentas Kęstas Pikūnas.
Vienas iš renginio ambasadorių, grupės „Antis“ lyderis, architektas Algirdas Kaušpėdas sako, kad renginys kviečia modernizuoti lietuvybę.
„Man tas akivaizdu, kad reikia tiesiog modernizuoti mūsų lietuvybę, stiprinti savo tapatybę, o tai yra įmanoma tik sąmoningai kuriant, reikia turėti kokį nors planą“, - BNS renginio išvakarėse sakė A. Kaušpėdas.
Vienas iš renginio pranešėjų teigė, jog kreipdamasis į renginio dalyvius jis kalbės apie tai, kad „žmogus su tapatybe visai kitaip jaučiasi, yra išdidus, jisai yra, galima sakyti, tikras, sveikas, tai yra žmogus, kuris gerai jaučiasi“.
„Tos diskusijos, kuriose dalyvaus visi čia atvykę lietuviai, turėtų iššaukti tokią solidarumo bangą, susitelkimo jausmą, kad vis dėlto apie Lietuvą, gimtinę, mes galime susivienyti, galime susitelkti. Tikslas labai paprastas - mes turime saugoti ir vystyti savo lietuvybę, nes priešingu atveju paprasčiausiai globalizacijos sąlygomis mes ištirpsime ir išnyksime“, - dėstė jis.
Pasak A. Kaušpėdo, apie Lietuvą dabar reikia kalbėti atsižvelgiant į tai, kad daug tautiečių gyvena užsienyje, tačiau padėtis dėl to nėra tragiška.
„Mes turime iš naujo persvarstyti, ką mums reiškia migruojanti Lietuva ir kokios perspektyvos yra sukurti pasaulio Lietuvą. Tai, galima sakyti, yra vienas iš mūsų šūkių - kurkime pasaulio Lietuvą. Labai daug yra migruojančio jaunimo ir aplinkui su kuo bepašneki visi gyvena ne tik Lietuvoje, mokosi ne tik Lietuvoje, bet to reiškinio negalima vadinti emigracija - čia yra klaida.
Pas mus ta klaida yra labai eskaluojama, nes galbūt politikams patogu rodyti, kokia tragiška mūsų padėtis. Bet iš esmės ta padėtis nėra tragiška - tiesiog pasaulis pasidarė daug mobilesnis ir mums reikia susivokti toje naujoje situacijoje.
Reikia bendrauti ir reikia kurti naujas bendradarbiavimo formas, struktūras, bendras įmones per visą pasaulį“, - dėstė A. Kaušpėdas.
Jis taip pat pabrėžė, kad šis susitikimas skirtas ne tik jaunimui.
„Čia jaunimo sąvoka gal truputį yra poetinė - mes kalbame apie tuos žmones, kurie dar turi energijos, optimizmo ir inovacijų, kaip toliau Lietuvai vystytis, kaip apskritai turėtų kisti mūsų santykiai. Viena iš didžiausių problemų, aš manau, yra būtent netinkama komunikacija tarp žmonių, aiškesnių tikslų nebuvimas, bendrų kristalizacijos vietų, apie ką mes galėtume susiburti, stoka“, - sako vienas iš renginio ambasadorių.
Visuomenės harmonizavimo parke veiks kelios dešimtys erdvių, kuriose bus surengta per šimtą susitikimų ir diskusijų. Jaunimas iš visų Lietuvos regionų bei užsienio kartu su Lietuvos valdžios, verslo, kultūros ir mokslo atstovais aptars strateginius Lietuvos valstybės ir lietuvių tautos reikalus, ieškos konstruktyvių sprendimų bei jų įgyvendinimo būdų, taip spartins pažangios ir modernios valstybės kūrimą.
Kartu su pranešėjais diskusijose galės dalyvauti kiekvienas, norintis ir turintis ką pasakyti, taip pat ir tie, kurie norės tik išgirsti diskutuojančius jiems svarbiomis mokslo, verslo, politikos ir kultūros temomis.
Teigiama, kad kiekvienas, atvykęs į susitikimą, galės dalyvauti bet kurioje diskusijoje, prisistatyti karjeros mugėje ir pabendrauti su žinomais Lietuvos verslininkais, politikais, kultūros bei akademinio pasaulio atstovais.
Tarp laukiamų svečių - SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda, Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas Raimondas Kuodis, „Swedbank“ analitikas Nerijus Mačiulis, prekybos tinklo „Senukai“ savininkas Augustinas Rakauskas ir kiti verslo pasaulio žmonės.
Apie kultūrą diskutuos arba pranešimus skaitys kultūros ministras Arūnas Gelūnas, žymus lietuvių kilmės menininkas iš JAV Ray Bartkus, dizaineris Juozas Statkevičius, režisieriai Faustas Latėnas ir Rimas Tuminas, kiti pranešėjai.
Apie su politika susijusiomis temomis tarpusavyje ir su jaunimu diskutuos, pranešimus skaitys Seimo pirmininkė Irena Degutienė, premjeras Andrius Kubilius, susisiekimo ministras Eligijus Masiulis, politologas Vladimiras Laučius, užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis, Vilniaus meras Artūras Zuokas, teisingumo ministras Remigijus Šimašius, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktorius Ramūnas Vilpišauskas ir kiti.
Festivalio metu menininkai pristatys savo kūrybines dirbtuves, kuriose galės kurti visi. Poilsio zonose bus rodomas kinas, spektakliai, vyks akustiniai koncertai ir šokių pamokos.
Kiekvieną vakarą didžiojoje hipodromo scenoje vyks gyvą muziką grojančių žymiausių Lietuvos atlikėjų ir grupių koncertai.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.