Turino drobulė nuausta 1300 m. po nukryžiavimo

2012 m. birželio 11 d. 18:08
lrytas.lt
Garsioji Turino drobulė - viduramžiška klastotė, ir, negana to, tik viena iš daugelio analogiškų. Pasak garsaus bažnyčios istoriko Antonio Lombatti, egzistavo net 40 vadinamųjų Jėzaus pomirtinių drobių, rašo „Daily Mail“.
Daugiau nuotraukų (1)
A. Lombatti teigia, kad drobulių klastotės plačiai cirkuliavo viduramžiais, bet dauguma jų vėliau buvo sunaikintos.
Pasak jo, būtent Turino drobulė, kurioje matyti barzdoto vyro atvaizdas ir kuri ištisus amžius buvo laikoma Kristaus pomirtine drobe, yra pagaminta Turkijoje apie 1300 m. po nukryžiavimo.
A. Lombatti iš Italijos Parmos Università Popolare cituoja XIX a. prancūzų istoriką, kuris studijavo viduramžių dokumentus. „Turino drobulė yra tik viena iš daugelio pomirtinių drobių, cirkuliavusių po krikščionišką pasaulį viduramžiais. Jų buvo mažiausiai 40“, - sako A. Lombatti.
„Dauguma jų buvo sunaikintos per Prancūzų revoliuciją. Kai kurios buvo su atvaizdais, kitose buvo kraujo pėdsakų, trečios buvo visiškai baltos“, - teigia mokslininkas.
Turino drobulė yra 4,36 m ilgio ir 1,10 m pločio lininė drobė, kurioje matyti barzdoto nuogo vyro, kuris atrodo buvęs nudurtas ar kankintas, atvaizdas iš priekio ir iš nugaros. Drobulė į Turino Šv. Jono Krikštytojo katedrą sutraukia tūkstančius piligrimų.
Birželį moksliniame viduramžių tyrinėjimams skirtame žurnale paskelbtame straipsnyje A. Lombatti teigia, kad drobulė greičiausiai buvo padovanota prancūzų riteriui Geoffroy de Charny kryžiaus žygiui į Smirnos miestą Turkijoje 1346 m. atminti. G. de Charny šeima buvo nurodyti kaip pirmieji drobulės savininkai.
A. Lombatti atrado, kad G. de Charny negalėjo prisijungti prie piligriminės kelionės į Smirną po jos išlaisvinimo, todėl drobulė jam buvo įteikta kaip jo dalyvavimo kryžiaus žygyje į Turkiją simbolis.
Katalikų bažnyčia niekada oficialiai nekomentavo drobulės autentiškumo, bet suteikė galimybę mokslininkams tikrinti jos pavyzdžius.
2009 m. vienas Vatikano mokslininkas pareiškė drobėje radęs žodžius „Jėzus Nazarietis“, o po dvejų metų Italijos valstybinių institucijų tyrinėtojai pasakė, kad vyri atvaizdas drobulėje atsirado dėl antgamtiško „šviesos blyksnio“.
Tačiau anglies testai, atlikti Oksforde 1988 m., aiškiai rodo, kad audinys pagamintas 1260-1390 m.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.