Šienapjūtė - vienas didžiausių metų darbų, o „per darbymetį ir akmuo kruta“.
Liaudies išmintis, sukaupta tautosakoje, žavi pragmatizmo, sveiko humoro ir pašaipos doze. Lietuvių patarlėse, priežodžiai – savotiškas „darbo kodeksas“: „Dalgiui geriau lietus, o grėbliui – pagada“,„Per šienapjūtę primiega šeimininkas, o per rugiapjūtę – ir bernas“, „Darbą dirbdamas nežiūrėk, kur varnos lekioja“, Dieve duok vienam gimti, bet ne vienam dirbti“, „Darbus atlikus, linksma švęsti“.
Šiandien retas jaunuolis gali pasigirti padėjęs seneliams ar giminaičiams talkoje prie šieno.
XXI amažiaus šienapjūtėse mažai teliko rankų darbo. Retai pamatysi ir talkas, kai prieš besiraukiantį lietaus debesimis dangų spėriai sukildavo visas kaimas, artimiausi kaimynai. Sunkų fizinį rankų darbą pakeitė technika, bet neliko ir bendruomeniškumo apraiškų.
Susitelkus bendram darbui buvo puiki proga mokytis iš vyresnių, o jaunimui apsižvalgyti ir padūkti, drauge dainuoti, šokti. Vyresnieji įvertindavo būsimų marčių ar žentų darbštumą, sumanumą.
„Siekdami prisiminti šienapjūtės tradicijas, pabendrauti ir pasilinksminti rengiame šventę-talką su patalkiu gražioje Dubysos lankoje prie Padubysio piliakalnio, naujoje poilsiavietėje.
Kviečiame šeimas su vaikais, jaunimą su tėvais, seneliais, draugais, darbo kolektyvus ar visuomenines organizacijos tinkamai nusiteikus prisiminti tradicijų ir kurti naujas, labiau tinkančias šiandienos šienapjūtei. Suburkite savo komandą iš 2-4 dalyvių ir sudalyvaukite senoviško žemaitiško kūgio „kiaulikės“ dėjimo varžytuvėse.
Būtina tinkama apranga. Turėkite tradicinių lietuviškų valgių patalkiui. Pasidomėkime, kokie valgiai buvo anksčiau, gal pasidalinsite su kitais senovišku receptu. Esant lietingam orui pavėsinėse mokysimės vyti virves, klausysimės pasakojimų apie šienapjūtę, papročius, pokštausime, varžysime žodžiais ir dainomis“ – žadėjo Dubysos regioninio parko vyriausioji kultūrologė Laimutė Pečkaitienė.
Renginio pradžia - penktadienį 16 val. Komandų registracija adresu dubysosrp@raseiniai.lt