Nuo sausio 5 iki gegužės 16 d. Filharmonijos publikos lauks keliasdešimt įvairaus žanro koncertų, įsimintini susitikimai su Lietuvos ir užsienio žvaigždėmis, įtraukiančios programos, minėjimai, premjeros.
„84-ąjį sezoną Filharmonija pasitiko kupina gražių koncertinių planų, ryšių su įvairiomis kultūros ir diplomatinėmis organizacijomis plėtros idėjų, naujų edukacinės veiklos užmačių bei paskatų įsitraukti į visos Lietuvos vykdomus tarptautinius kultūros projektus. Vienas jų – Lietuvos klasiko ir kultūros ambasadoriaus visame pasaulyje, įžymiojo mūsų dailininko ir kompozitoriaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 150-ųjų gimimo metinių minėjimas“, – sako LNF generalinė direktorė Rūta Prusevičienė.
Publikai ta proga Filharmonija sumanė įvairių koncertų – nuo simfoninės muzikos vakarų iki žaismingų kamerinių programų. Lietuvos kolektyvai ir solistai Čiurlionį ne tik prisimins Lietuvoje, bet ir aktyviai reprezentuos užsienyje. Gastrolių flagmanu šia proga, kaip ir dera, taps Čiurlionio kvartetas, pasirodysiantis Suomijoje, Sakartvele, Azerbaidžane, Pietų Korėjoje, Taivane, Japonijoje, Danijoje, Švedijoje, Moldovoje ir Vokietijoje. Lenkijoje, festivalyje „Probaltica“, Čiurlionį pristatys R. Šerveniko diriguojamas LNSO, o Čiurlionio metų proga Bulgarijoje ir Turkijoje koncertuos LKO su meno vadovu, smuikininku Sergejumi Krylovu.
Filharmonijos scenoje skambės kelios įvairių atlikėjų rengiamos programos M. K. Čiurlionio 150-osioms gimimo metinėms. „Ypač išskirčiau tris svarbius renginius M. K. Čiurlionio metų proga: Vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, vyksiantį koncertą „Dedikacija Lietuvai. LNSO, choras „Vilnius“, Modestas Pitrėnas, Lukas Geniušas“, kur įvyks Zitos Bružaitės, Donato Zakaro, Ramintos Šerkšnytės kūrinių premjeros; kovo 15 d. koncertą „Čiurlionio kodas II. LNSO, Mirga Gražinytė-Tyla, „Trio Agora“, kurio programoje nuvilnys M. K. Čiurlionio simfoninė poema „Jūra“ ir naujas amerikiečių kompozitoriaus Joelo Hoffmano kūrinys „Autoportretas su Čiurlioniu“, bei kovo 22 d. koncertą „Kalnų sonata. LNSO, Petras Geniušas, Victorien Vanoosten“, kur čiurlionišką kalnų temą atlieps Osvaldo Balakausko „Kalnų sonata“, – sako R. Prusevičienė.
Koncertais bus įprasminta ir daugiau svarbių sukakčių. Jau minėtas sausio 15-osios simfoninės muzikos koncertas skiriamas Lenkijos pirmininkavimo ES Tarybai pradžiai, tad ir rengiamas kartu su Lenkijos institutu bei Lenkijos Respublikos ambasada Vilniuje, o jo solistu taikliai pasirinktas vienas veržliausių lenkų scenos ambasadorių, XV tarptautinio F. Chopino konkurso nugalėtojas R. Blechaczas. Filharmonijos scenon žengs sukaktis šį sezoną minintys kolektyvai – 25 metus gyvuojantis Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos moksleivių simfoninis orkestras „Simfukai“ (vasario 9 d.) ir 80-metį švenčiančios Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos simfoninis orkestras (balandžio 16 d.). Kompozitoriaus Felikso Bajoro jubiliejinių koncertų bangą pratęs Giedrės Kaukaitės sumanyta, su jaunosiomis kolegėmis dainininkėmis rengiama vokalinė programa „Felikso Bajoro kūriniai balsui ir fortepijonui“ (vasario 9 d.). Kompozitorius ir dirigentas Vykintas Baltakas balandžio 9 d. pagerbs savo mokytojo Wolfgango Rihmo atminimą simfoninės muzikos programa „Disputas su Schubertu“, ji rengiama su LKO ir violončelininku Mindaugu Bačkumi.
Kokių iškilių muzikų dar sulauksime šį pusmetį? „Siūlyčiau nepraleisti sausio 18 d. LKO koncerto su ypač įdomia ukrainiečių dirigente Oksana Madarash, vasario 8 d. LNSO koncerto su prancūzų smuikininku Philippe’u Graffinu, vasario 19 d. vyksiančio J. Heifetzo konkurso nugalėtojų Dmytro Udovychenko ir Javier Comesaños Barreros bei pianisto Luko Geniušo pasirodymo. Besidomintiems Rytų kultūra rekomenduočiau kovo 1 d. numatytą LKO koncertą su turkų muzikais – dirigentu Muratu Cem Orhanu ir arfininku Çağatay Akyolu. Balandžio 12 d. tikrai pamalonins fleitos gerbėjus – su LNSO muzikuos graikų fleitininkas Stathis Karapanos. Violončelės magija sklis balandžio 17 d. LNSO koncerte su Davidu Geringu ir Stanislasu Kimu. Laukiantiems susitikimų su prancūzų batutos maestro Victorienu Vanoostenu stačiai privaloma išgirsti balandžio 26 d. jo diriguojamą programą „Brucknerio įspaudai“. Raginčiau apsilankyti ne tik užsienio svečių, bet ir lietuvių muzikų rengiamuose koncertuose, jie šį pusmetį pateikia įdomių programų“, – sako R. Prusevičienė.
Pasak LNF generalinės direktorės, ryškiausiais sezono akcentais taps Lietuvos bičiulio, lenkų kompozitoriaus Krzysztofo Pendereckio atminimui skirta kovo 8 d. LNSO programa „Metamorfozės“ su smuikininku Sergejumi Krylovu ir dirigentu Andrzejumi Boreyko bei kovo 15 d. koncertas „Čiurlionio kodas II“ su dirigente Mirga Gražinyte ir „Trio Agora“. Dinaminė viso 84-ojo sezono kulminacija kunkuliuos gegužę – 9 d. su LKO programą „Vienos klasikų triumfas“ atliks pianistas ir dirigentas Barry Douglas, o 16 d. simfoninės muzikos sezoną vainikuos Modesto Pitrėno diriguojamo LNSO koncertas su smuikininke Yukine Kuroki, sopranu Viktorija Miškūnaite ir choru „Vilnius“.
Visą LNF 84-ojo sezono programą rasite interneto svetainėje www.filharmonija.lt. Kviečiame pasinaudoti šį sezoną siūlomu abonementu ir laukiame Jūsų koncertuose! LNF 84-ojo koncertų sezono mecenatas – „Norfa“.