„Duettissimo“ ir choro „Jauna muzika“ programa „Baltijos malda“ jau sklinda po pasaulį

2024 m. gruodžio 16 d. 16:18
LNF inf.
Užsienyje ir Lietuvoje aktyviai koncertuojantis vienos ryškiausių savo kartos smuikininkių Dalios Dėdinskaitės ir žinomo violončelininko Glebo Pyšniako duetas „Duettissimo“ bei tarptautinį pripažinimą pelnęs Vilniaus savivaldybės choras „Jauna muzika“, vadovaujamas Vaclovo Augustino, pristato ypatingą albumą „Baltic Prayer“ – „Baltijos malda“ su sakraliniais Baltijos šalių kompozitorių kūriniais. Albumą kompaktinės ir vinilinės plokštelių pavidalu leidžia viena svarbiausių italų įrašų kompanijų „Milano Dischi – Stradivarius“.
Daugiau nuotraukų (5)
„Šia muzika žavėjausi jau seniai. Norėjosi parengti vientisą prasmingą programą. Prieš trejus metus kaip „Duettissimo“ sėkmingai pasirodėme Pordenonės sakralinės muzikos festivalyje Italijoje ir sulaukėme kvietimo atvykti su didesniu projektu.
Viena idėjų buvo pagroti Baltijos šalių kompozitorių sakralinę muziką, parodyti mūsų vienybę, kuri ypač svarbi karo fone.
Vieną programos kūrinių – ukrainiečio Myroslavo Skoryko „Melodiją“ – įtraukėme, parodydami, kad stipriai palaikome Ukrainą ir jos žmones.
Tai – lyg malda už šią okupantų niokojamą šalį ir jos kultūrą. „Musica Sacra“ organizatoriams mintis taip patiko, kad jie pasiryžo pakviesti visą didelę sudėtį – mus ir chorą „Jauna muzika“, – pasakojo G.Pyšniakas.
2022-aisiais Italijoje pirmąsyk atliktos „Baltijos maldos“ programoje – litvako Anatolijaus Šenderovo „Dialogai“, pats autorius D.Dėdinskaitės ir G.Pyšniako duetui perengė kūrinio versiją smuikui ir violončelei; latvių kompozitoriaus Pēterio Vasko „Plainscapes“ chorui, smuikui ir violončelei; garsiojo estų muzikos kūrėjo Arvo Pärto „Da Pacem, Domine“; norvegų chorinės muzikos žvaigždės Ola Gjeilo „Serenity“ (O Magnum Mysterium)“ chorui ir smuikui; britų kompozitoriaus Johno Tavenerio opusas chorui ir violončelei „Svyati“; lietuvio Jurgio Juozapaičio specialiai šiam projektui parašytas kūrinys „Ave Maria“.
„Tą koncertą festivalio rengėjai prisimena iki šiol kaip vieną geriausių jų istorijoje“, – sakė  albumo „Baltic Prayer“ prodiuserė Nijolė Dorotėja Beniušytė.
„Baltijos malda“ sėkmingai pristatyta ir 2023-iųjų Vilniaus festivalyje, rengiamame Lietuvos nacionalinės filharmonijos, kituose dideliuose muzikos renginiuose.
Tais pačiais metais šią „Duettissimo“ ir „Jaunos muzikos“ atliekamą programą puikios akustikos Vilniaus šv.Ignoto bažnyčioje įrašė kompanija BMR, vadovaujama „Grammy“ nominantų Aleksandros ir Viliaus Kerų.
„Įrašai vyko sklandžiai. Džiaugiuosi, kad garso režisierius V.Keras sakė, jog jam tai – vienas įsimintiniausių albumų. Išties jis gal ne visai standartinis, nes jame skamba smuikas, violončelė ir choras, o dažniausiai būna arba chorinė, arba styginė muzika. Čia viskas susipina į vieną visumą, lyg skambėtų viena malda“, – pasakojo G.Pyšniakas.
Albumą, kuris, neabejojama, papildys ne tik Baltijos šalių, bet ir pasaulio muzikos archyvą, išleido garsi italų įrašų kompanija „Milano Dischi – Stradivarius“, jai Europoje ir kituose žemynuose atstovauja „Naxos“.
Kompaktinių plokštelių jau galima įsigyti internete arba gruodžio 26-ąją Vilniaus šv.Kotrynos bažnyčioje, kur vyks „Duettissimo“ ir choro „Jauna muzika“ koncertas. Vinilinės plokštelės pasirodys 2025-ųjų pradžioje, nes jų gamybą trunka ilgėliau.
„Baltic Prayer“ leidybą finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.