2006-aisiais susikūrusios grupės „Freedonia“ skambesys ypač turtingas. Bliuzinis ir funkinis ritmas, kartais dreifuojantis į afrobeat, neleidžia ramiai nusėdėti. Subtilios ir viliojančios gitaros partijos ir galinga pučiamųjų sekcija muzikai teikia daug naujų spalvų ir tarpusavio variacijų galimybių. Tačiau ko gero labiausiai žadą atimą ir dėmesį prikausto vokalistė Deborah Ayo, kuri dainuoja visa siela ir visu kūnu bei pažada įtraukiantį muzikinį šou. Anot žurnalo „Rolling Stone“, „„Freedonia“ albumai skamba gerai, labai gerai. Bet tai tik nedidelis užkandis – tai yra viena iš tų grupių, kurią turi pamatyti gyvai, kuria turi mėgautis natūraliai. Net kartojant jie nenuvilia“.
Freedonia – tai laisvės simbolis
Freedonia yra ne pelno siekianti kultūros asociacija, laisvos ir tvarios kultūros pavyzdys. Jų veikla remiasi trimis atspirties taškais. Pirmiausia, albumams leisti jie pasitelkia sutelktinio finansavimo platformas. Tai užtikrina nepriklausomybę nuo įrašų kompanijų – jie gali kurti lėtai, be skubėjimo ir spaudimo. Antra, kūrinius grupė licencijuoja Creative Commons, šitaip garantuodami socialinę kultūros grąžą. Creative Commons licencija leidžia naudoti kūrinį bet kokiam tikslui, jei tai nesiekia pelno. „Taip, mes pasirinkome kitą kelią, galbūt šiek tiek sunkesnį, bet tai yra mūsų, kaip grupės, filosofijos dalis: turėti galimybę visiškai kontroliuoti muzikos kūrimo procesą“. Trečiasis grupės ypatumas ir stiprybė yra tai, kad jie kūrinius įrašinėja analogiškai. „Įrašų kompanijos paprastai nori, kad produktas būtų išleistas kuo greičiau ir už mažiau, todėl jiems patogiau įrašyti skaitmeniniu būdu“, – pripažįsta gitaristas Angelas Pastoras. Įrašinėjant skaitmeniškai, jei grojant gitara suklystate, ištaisyti tai paprasta kaip vienas pelės paspaudimas, tačiau Freedonijai tai skamba dirbtinai. Įrašinėdami analogiškai dešimt grupės narių groja be sustojimo nuo pirmos natos iki paskutinės tylos: „Mūsų nuomone, tai suteikia muzikai gyvumo, juo labiau, jei kalbame apie soulą“.
Per savo netrumpą gyvavimo laikotarpį Freedonia spėjo išleisti keturis studijinius albumus: 2012-aisiais pasirodė debiutas „Freedonia“, 2014-aisiais – „Dignity and Freedom“, 2017-aisiais publiką nudžiugino dviguba plokštelė „Shenobi“, o 2019-aisiais dienos šviesą išvydo rašytojo Jose Saramago kalbos įkvėptas „Conciencia“. Neseniai pasirodė du nauji grupės singlai. Freedonia taip pat yra dviejų „Eye-Pop“ apdovanojimų (geriausia daina „Heaven Bells“ ir geriausia muzikos grupė) ir Guille apdovanojimų (geriausia juodaodžių muzikos grupė) savininkai.
Programoje – dar viena grupė
Kaunas Blues vakarą pradės ir svečius iš Ispanijos apšildys Ales Loverde su grupe. Prieš kelis metus į Lietuvą atsikraustęs kanadietis menininkas ir muzikantas multiinstrumentalistas Ales Loverde festivalio publikai žada intriguojantį pasirodymą. Šveicariją, Prancūziją, Kanadą ir Jungtines Valstijas koncertiniuose turuose išmaišęs Ales Lietuvoje atveria naują savo karjeros puslapį suburdamas net 8 muzikantų kolektyvą. Jo ir grupės atliekama soulo ir roko muzika su galingu vokalu suvirpins kiekvieną, tad būkite pasiruošę nepamirštamam atidarymo šou prancūzų kalba.
Bilietai: www.bilietai.lt
Daugiau informacijos ieškokite www.gmgyvai.lt
Festivalį dalinai finansuoja Kauno miesto savivaldybė.