Prieš 12 metų T. Berne jau žavėjo Lietuvos publiką „Vilnius Jazz“ festivalyje, grodamas Michaelo Formaneko kvartete. Dabar jis grįžta su naujausiu projektu – trio, kuriame kartu muzikuoja ne mažiau talentingi ir įtakingi kūrėjai violončelininkas Hankas Robertsas ir akordeonistė bei klarnetininkė Aurora Nealand. Šis trio Lietuvos publikai pristatys pernai pasirodžiusį debiutinį albumą „Ocean And“, atskleidžianti nepaprastai turtingą muzikinį žodyną ir begalinį norą nerti į kontempliatyvaus džiazo vandenyną, kuriame klausytojo ausys skrodžia sunkiai nuspėjamos garsinės vilnys.
„Prisikviesti Timą Berne, vieną ryškiausių šiuolaikinio džiazo asmenybių, buvo nemenkas iššūkis. Po ilgų derybų didžiuojamės galėdami patvirtinti – šis genialus muzikantas po 12 metų pertraukos vėl gros Vilniuje, lydimas ne mažiau unikalių kūrėjų – H. Robertso ir A. Nealand,“ – džiaugiasi „Improdimensijos“ iniciatyvos sumanytojas ir vadovas Liudas Mockūnas.
T. Berne – viena įtakingiausių šiuolaikinio džiazo figūrų, kurio kelias į muziką buvo netikėtas. Iki 20-ties jis labiau domėjosi krepšiniu, tačiau spontaniškai įsigytas saksofonas ir Juliaus Hemphillo albumas „Dogon A.D.“ pakeitė jo gyvenimą. Susiradęs Hemphillą Niujorke, T. Berne tapo ne tik jo mokiniu, bet ir paveldėjo maištingą kūrybinę dvasią. Iš J. Hemphilo jis sėmėsi ne tik grojimo paslapčių, bet ir mokėsi komponavimo, įrašų verslo bei kitų profesinių įgūdžių. Būtent šis mokytojas Timui įdiegė, jog muzikavimas yra neatsiejamas nuo muzikos kūrybos ir vadovavimo grupėms.
1994 m. T. Berne įkūrė kultinę grupę „Bloodcount“, surengusią daugiau nei 250 koncertų visame pasaulyje. Jis taip pat subūrė ir vadovavo tokioms grupėms kaip „Science Friction“, „Adobe Probe“, „Los Totopos“, „Paraphrase“, „Big Satan“, bendradarbiavo su Billu Frisellu, Marilyn Crispell, Johnu Zornu, Nelsu Cline'u ir daugybe kitų džiazo meistrų. Jo kūryba netgi įkvėpė „New York Times“ T. Berne pavadinti „nekomercinio džiazo scenos institucija“.
A. Nealand – garso menininkė ir multiinstrumentalistė, gyvenanti Naujajame Orleane nuo 2004 m. Ji meistriškai balansuoja tarp tradicinio ir avangardinio džiazo, eksperimentuoja su įvairiais garsais, klarneto ir akordeono skambesį praturtindama aplinkos garsų įkvėptomis kompozicijomis. Jos veikla apima tiek solinius projektus, tiek darbą su kolektyvais, tokiais kaip „The Royal Roses“, „The Monocle Ensemble“ ar „Instigation Orchestra“.
H. Robertsas – vienas iškiliausių džiazo violončelininkų, aktyviai kuriantis ir koncertuojantis jau beveik keturis dešimtmečius. Jo muzikinėje veikloje ypač ryškios folk muzikos įtakos. Bendradarbiavęs su tokiais kūrėjais kaip Bill Frisell, Marc Ribot ar John Zorn, H. Robertsas išlieka novatoriško požiūrio į violončelę simboliu. Šiandien jis aktyviai koncertuoja su savo sekstetu bei B. Frisello grupe „Harmony“.