Nors autoriai dar turi daugiau nei tris savaites pateikti savo kūrinius konkursui, O. Koršunovas jau dabar džiaugiasi jo sėkme – per pirmus mėnesius atsiųstos pjesės nuteikia itin optimistiškai.
„Labai džiaugiuosi, jog šis mūsų sumanymas jau pasiteisino ir įgijo kūną – jau gavome nemažai įdomių pjesių. Esame nustatę tam tikrus kriterijus, pagal kuriuos vertiname pjeses – tai siužetas, kalbinė raiška, charakteriai, sceniškumas, novatoriškumas. Tarp gautų kūrinių yra tokių, kurios atitinka visus šiuos kriterijus. Džiaugiuosi, jog autoriai renkasi plataus ir įdomaus spektro temas. Tai egzistencinės patirtys, šeimos dramos, socialinės kritikos, politinės, emancipacijos, LGBT, atskirties ir net detektyvinės, kriminalinės bei fantastikos temos. Net keletas pjesių parašytos istorine tematika ar apie istorines asmenybes. Beje, gavome įdomių pjesių, skirtų vaikams ir jaunimui. Dalis pjesių yra itin literatūriškos, kurios gal kiek sunkiau pritaikomos teatro scenai, tačiau jas galima puikiai skaityti, publikuoti, leisti. Turime minčių pjeses išleisti skaitmeniniame formate, o galbūt net ir žurnale. Planuojame rengti vasaros kūrybines dirbtuves, kuriose konkurso dalyviai bendradarbiaudami tobulintų savo pjeses. Taigi, visa tai, apie ką buvo tiek daug kalbama, tačiau nebuvo realizuojama, iš tiesų vyksta. Nuoširdžiai manau, jog dalis šių pjesių bus pastatytos ne tik mūsų, bet ir kituose teatruose“, – pirmais įspūdžiais dalinasi O. Koršunovas.
Norintys dalyvauti konkurse, iki 2024 m. lapkričio 30 d. turi siųsti iki šiol niekur nepublikuotas ir nepristatytas pjeses elektroniniu paštu aurimas@okt.lt Prašoma siųsti du PDF failus – vieną be autoriaus vardo ir pavardės (jis bus pateiktas komisijai, taip išlaikant objektyvumą), kitą – su autoriaus vardu ir pavarde. Pageidautina (bet neprivaloma) pateikti trumpą pjesę pristatančią anotaciją.
Pasak vieno iš konkurso komisijos narių Mariaus Ivaškevičiaus, norintys parašyti pjesę ir dalyvauti konkurse dar tikrai suspės tai padaryti. Dramaturgas tai sako remdamasis savo paties patirtimi – prieš daugiau nei 20 metų jis laimėjo dramaturgijos konkursą, pirmąją pjesę parašęs vos per mėnesį.
„Tai, ko man neleido padaryti Lietuvos Nacionaliniame dramos teatre, atgimė OKT/Vilniaus miesto teatre ir tai unikali galimybė kažkam ateiti į teatrą, kažkam jame įsitvirtinti, o kažkam sugrįžti. Sakau tai iš savo patirties. Mano dramaturginis gyvenimas prasidėjo nuo panašaus konkurso 1998 metais. Kai jį laimėjau, gyvenimas pasikeitė iš esmės. Net datos sutampa – tada „deadlainas“ buvo gruodžio 1 diena, dabar – lapkričio 30 diena. Savo pirmąją pjesę „Kaimynas“ tada pradėjau rašyti labai vėlai, likus mėnesiui iki išsiuntimo termino. Dabar yra likę beveik mėnuo, taigi tie, kas dar kažko laukiate ir abejojate, griebkite plunksnas ir laimėkit tuos 6000 eurų bei galimybę pamatyti savo pjesės pastatymą rimto režisieriaus rankose rimtame teatre“, – rašančius ragina M. Ivaškevičius.
Autoritetinga ir profesionali komisija, sudaryta ne tik iš teatro pasaulio žmonių išrinks tris prizininkus, kuriems bus įteiktos privačių rėmėjų įsteigtos premijos: 1 vieta – 6000 eurų, 2 vieta – 1500 eurų, 3 vieta – 500 eurų. Jei nebus ryškaus nugalėtojo, komisija pasilieka sau teisę keisti proporcijas tarp pirmos, antros ir trečios vietos premijų sumų.
„Nors jau sulaukėme tikrai nemažai pjesių, tačiau tokių konkursų praktika kužda, jog didžioji dalis pjesių ateis būtent paskutinėmis dienomis. Tad, kaip sakė Marius Ivaškevičius, dar tikrai nevėlu pradėti rašyti pjesę ir teikti ją konkursui. Moljeras, gavęs užsakymą iš Liudviko XIV-ojo, parašė ir su savo trupe pastatė „Tartiufą“ per 13 dienų. Na, o mes turime dar 23 paras. Kiekviena para turi 24 valandas, tad dar turime 552 valandas. Tas nujaučiamas idėjų ir minčių lobynas tikrai yra kažkur po žeme, tik reikia teisingose vietose išgręžti gręžinius“, – gerai nusiteikęs pasakoja O. Koršunovas.
Konkurso nugalėtojas ir prizininkai bus paskelbti 2025 m. vasario mėnesį.