Pradžioje nuskambėjo Josepho Haydno Simfonija Nr. 49 „La Passione“ („Kentėjimas“), o atlikti Jacques’o Ibert’o Koncerto fleitai ir orkestrui į sceną pakilo solistas – graikų fleitos virtuozas Stathis Karapanos. Vakarą vainikavo Johanneso Brahmso Simfonija Nr. 1.
Ch. Eschenbachas yra gerai žinomas ir kaip pianistas, ir kaip dirigentas, jis yra vadovavęs svarbiausiems pasaulio orkestrams ir pelnęs aukščiausių muzikos apdovanojimų, o muzikos kritikai pabrėžia jo interpretacijų gelmę.
Gimęs karo draskomoje Europoje 1940 m., jau vaikystėje jis išgyveno asmeninę karo našlaičio tragediją, o muzika jam tapo dvasiniu prieglobsčiu. Ch. Eschenbachas užaugo Šlėzvige-Holšteine ir Achene, prižiūrimas motinos pusseserės pianistės Wallydore Eschenbach. Jo mokytojais buvo tokios legendinės asmenybės kaip George Szellas ir Herbertas von Karajanas, kurie jo kelią pakreipė link dirigavimo.
Ir dabar, peržengęs 80-uosius, Ch. Eschenbachas noriai ir aktyviai bendradarbiauja su įvairiais kolektyvais, garsėja kaip jaunųjų talentų globėjas ir mokytojas. Kaip teigiama maestro biografijoje, jo dėka „atrastas“ pianistas Lang Langas, smuikininkė Julia Fischer, violončelininkai Leonardas Elschenbroichas ir Danielis Mülleris-Schottas.
Tarp Ch. Eschenbacho apdovanojimų – Prancūzijos Garbės legiono ordino riteris, Meno ir literatūros ordino kavalierius, Vokietijos ordino „Kryžius už nuopelnus“ ir Leonardo Bernsteino premijos laureatas, 2015 m. jam įteiktas Ernsto von Siemenso muzikos prizas – vadinamoji muzikinė Nobelio premija.
Su LNSO garbusis maestro jau yra pažįstamas – prieš keliolika metų dirigavo kolektyvui per gastroles Vokietijoje.
Klausydamasis Christopho Eschenbacho garso įrašų augo šio koncerto solistas Stathis Karapanos. Atėnuose, bankininko ir baleto šokėjos šeimoje gimęs būsimasis atlikėjas meilę fleitai pajuto jau penkerių ir grodavo šiuo instrumentu visur ir visada, vos ištaikęs galimybę. Pirmąsias pamokas S. Karapanos gavo įstojęs į Atėnų konservatoriją, vėliau mokėsi Sofijos nacionalinėje muzikos mokykloje, studijavo Karlsrūhės muzikos universitete, nuo 2018 m. – Paryžiaus konservatorijoje, vadovaujamas prof. Philippe’o Bernoldo.
S. Karapanos yra grojęs su įvairiais orkestrais, tarp jų – Kinijos atlikimo menų centro, Atėnų valstybinis, Bambergo, Čikagos, Japonijos NHK, Miuncheno simfoninis ir kt. kolektyvai; keletą metų buvo Atėnų valstybinio simfoninio orkestro fleitų koncertmeisteris. Muzikantas yra pelnęs prestižinių tarptautinių prizų. Vilniaus publiką papirko jo atlikimas ir neįtikėtina šiluma.
KoncertasChristophas EschenbachasLietuvos nacionalinis simfoninis orkestras (LNSO)
Rodyti daugiau žymių