Vilniaus fortepijono festivalyje – legendinė prancūzų pianistė ir prancūziškos muzikos pamokos

2023 m. lapkričio 27 d. 12:25
Lietuvos nacionalinė filharmonija
Spalvingą prancūzų muzikos programą Vilniaus fortepijono festivalyje pateikė viena savičiausių prancūzų pianisčių Anne Queffélec, pagarsėjusi elegantiškomis Eriko Satie, Henri Dutilleux, Wolfgango Amadeus Mozarto ir šiuolaikinės prancūzų muzikos interpretacijomis.
Daugiau nuotraukų (29)
Pianistės tėvas Henri Queffélecas buvo rašytojas, tad Anne nuo vaikystės domėjosi literatūra, nors pasirinko muziką: studijavo Paryžiaus konservatorijoje, pelnė pirmąsias fortepijoninės ir kamerinės muzikos premijas, o Vienoje meistriškumą tobulino su tokiais meistrais kaip Alfredas Brendelis, Jörgas Demusas, Paulis Badura-Skoda. Prie menininkės pasaulinio pripažinimo prisidėjo laurai prestižiniuose Miuncheno bei Lidso konkursuose, pasirodymai su orkestrais Prancūzijoje ir už jos ribų, ypač Didžiojoje Britanijoje, taip pat kritikų aukštai įvertinti jos įgroti įrašai. 2011 m. pianistė pelnė Prancūzijos vyriausybės Nacionalinį ordiną „Už nuopelnus“.
Į Vilniaus fortepijono festivalio koncerto programą atlikėja įtraukė didelio populiarumo sulaukusios autorinės kompaktinės plokštelės „Satie & Compagnie“ fragmentus, juos derindama interpretaciškai ir emociškai.
Vienas pagrindinių rečitalio autorių – nusistovėjusius standartus laužęs XX a. pradžios kompozitorius Erikas Satie ir jo nostalgiškos nuotaikos „Gymnopédies“ dalys – suriša kitų, Lietuvoje mažai girdėtų autorių kūrinių pynę. Joje ir vintažinė, jauki „sena muzikinė dėžutė“, kurią kompozitorius Déodatas de Séveracas skyrė savo mažajai pusseserei Mimi de Rigaud, ir miniatiūros meistro Reynaldo Hahno poetiškoji fantazija, ir liaudies dainą primenanti Charles’io Koechlino „Žvejų daina“, ir kitos įvairios pjesės.
Rečitalyje taip pat skambėjo įžymiųjų Claude’o Debussy ir Franciso Poulenco miniatiūros.
„Džiaugiuosi, kad šių metų festivalis – jau trečias iš eilės, kurio metu vyksta prancūzų fortepijoninės muzikos meistriškumo kursai LMTA studentams, o juos veda žymiausi ir svarbiausi šios srities atstovai. Šįsyk su studentais patirtimi dalijosi legendinė pianistė Anne Queffélec, turinti įspūdingą diskografiją, koncertuojanti visame pasaulyje.
Šis tarptautinis projektas yra bendras su Prancūzijos ambasada Lietuvoje“, – ne tik puikiu garsios pianistės koncertu, bet ir jaunimui skirtomis jos pamokomis džiaugėsi festivalio meno vadovė, profesorė Mūza Rubackytė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.