Šios operos siužetas, opios atskirties, būties temos atsiskleidžiami pasitelkiant sudėtingomis ligomis sergančių žmonių bei jų artimųjų patirtis. Kiekviena pasakojama istorija ir patirti išgyvenimai – labai skirtingi ir individualūs, kaip ir penkių operos kompozitorių – Martyno Bialobžeskio, Jono Jurkūno, Ryto ir Giedriaus Svilainių bei Lino Rimšos.
Savo potyrius ir emocines dėliones kūrėjai sudėjo į vieną skausmingą ir kartu viltingą pasakojimą – šiuolaikinę vienaveiksmę operą „Kas Aš?“. Tai vieno veiksmo kūrinys pagal Alvydo Šlepiko libretą. Šiuolaikinio operos meno kalba autoriai kelia filosofinį klausimą – kas mes esame? Kuo tampame, kai panyrame į praeitį ir sąmonės miglas tarytum į sapną? Koks tampa žmogus, išgyvenantis gyvenimo metamorfozes ir kaip su nauja realybe taikosi artimas?
Operą sudaro keturios dalys, jos atskleidžia žmogaus gyvenimą kaip ištisinę pakilimų ir nuopuolių grandinę: „Moteris, šaukianti balkone“, „Drugeliai pilve“, „Vinys į galvą“ ir „Užmaršties pieva“.
Visi penki operos autoriai savo muzikoje išreiškia skirtingus požiūrius ir muzikos komponavimo raktus: Jono Jurkūno bei Giedriaus ir Ryto Svilainių muzikinėse dalyse – daugiau ironijos, grotesko, absurdo, o Martyno Bialobžeskio ir Lino Rimšos dalys kupinos lyrikos bei dramatizmo.
Operos kūrėjai teigia: kad ir kokia lemties korta iškristų, turime nepamiršti tų, kurie paskendo užmaršties pievos sapnuose.
Premjeros režisierius – A. Šlepikas, scenografė ir kostiumų dailininkė – Birutė Ukrinaitė, choreografė – Indrė Puišytė-Šidlauskienė, šviesų dailininkas – Džiugas Vakrinas, vaizdo projektorių autorius – Oskaras Stirna, dirigentas – Artūras Dambrauskas.
Spektaklyje dainuos Jovita Vaškevičiūtė (Motina), Mindaugas Jankauskas (Sūnus Algis), Gintautas Skliutas (Algio Tėvas), Aurelija Stasiulytė (Mergina), Konstantinas Tomanas (Merginos Tėvas), Alfredas Miniotas (Valkata) ir valstybinis choras „Vilnius“.