Ypač daug publikos aplodismentų sulaukė R.Zariņis. Pianistas net keturis kartus pelnė garbingiausią savo šalies apdovanojimą – Didįjį muzikos prizą, yra Trijų žvaigždžių ordino kavalierius. Šiuo metu jis groja tokiose koncertų salėse kaip Amsterdamo „Concertgebouw“, Londono „Wigmore Hall“, Niujorko „Carnegie Weill Recital Hall“. Atlikėjo rengiamose konceptualiose programose muzika jungiama su filosofija, istorija ir teologija.
Dirigento A.Speringo kūrybinė aistra yra austrų muzika, ypač Franzo Josepho Haydno, Wolfgango Amadeaus Mozarto, F.Schuberto kūryba: kaip tik šiame koncerte jis interpretavo F.Schuberto „Nebaigtąją“ simfoniją, sukurtą 1822 metais.
Maestro dalyvauja operų pastatymuose įvairiuose teatruose, daugiausia tai Ludwigo van Beethoveno „Fidelijus“, Carlo Marios von Weberio „Laisvasis šaulys“, W.A.Mozarto operos. A.Speringas diriguoja Leipcigo „Gewandhaus“, „Staatskapelle Weimar“, „New Japan Philharmonic“, „Gulbenkian“, Bambergo, Vokietijos radijo ir kitiems simfoniniams bei kameriniams orkestrams.
O.Narbutaitės kūrinio „Melodija Alyvų sode“ pavadinime slypi aliuzija į paskutinę Kristaus maldą Alyvų kalne.
„Šios muzikos atsiradimą lydėjo įvairūs tekstai. Tarp jų – Naujasis Testamentas ir Rainerio Marios Rilke’s eilėraštis „Alyvų sodas“. Galvojau apie tuos žodžius ir dar apie daug ką: apie Johanną Sebastianą Bachą, apie kai kuriuos matytus ir įsivaizduojamus peizažus, apie kai kuriuos labai asmeniškus patyrimus“, – yra sakiusi pati kompozitorė.