Šių metų „Saulės muzikos“ festivalio programa truko devynias dienas. Per šį laiką buvo surengti jungtiniai koncertai Vilniaus mokytojų namuose bei Šv. Kotrynos bažnyčioje. Ypatingu renginio atributu tapo festivalio rengiami nemokami meistriškumo kursai bei muzikinės edukacijos, į kurias užsiregistravo per 260 dalyvių.
Svarbi šių metų festivalio naujovė – atlikėjų vitrina (angl. Showcase), kurios pasirodymus stebėjo kviestiniai muzikos ekspertai iš kaimyninių Baltijos šalių, Belgijos ir Slovakijos. Jie turėjo galimybę užmegzti kontaktus su vietos muzikantais ir pakviesti juos koncertuoti svetur.
„Festivalio apimtis ir formatas yra idealūs pristatyti vietinę bei regioninę muziką, susipažindinti su „žaidėjais“ Baltijos šalių folkloro ir pasaulio muzikos scenoje“, – teigė kultūros vadybos centro LAUSKA projektų vadovas Juris Zalānas iš Latvijos.
„Mane sužavėjo atlikėjų įvairovė – nuo puikiai muzikuojančių vaikų iki brandžių profesionalų, nuo dainų autorių, folklorininkų iki elektroninės muzikos“, – dalijosi įspūdžiais estų tradicinės muzikos centro NGO vadovas ir Viljandžio folkloro festivalio direktorius Tarmo Noormaa iš Estijos.
„Geras, nedidelis, jaukus „nordic“ stiliaus „world“, folklorą ir džiazo muziką pristatantis festivalis. Linkiu jam augti, būti atrastam“, – taip apie festivalį atsiliepė muzikos apžvalgininkas Domantas Razauskas.
Festivalyje koncertavusiam ir meistriškumo kursus rengusiam gitaristui Andre Maaker iš Estijos imponavo šeimų aktyvumas: „Man labai patinka, kad šis festivalis yra draugiškas šeimoms, kurios ateina ne tik į koncertus, bet ir į kūrybinėse dirbtuvėse“.
Pagrindinis „Saulės muzikos“ festivalio rengėjas ir iniciatorius Saulius Petreikis tikisi, kad kitąmet šiame renginyje pavyks pasiūlyti dar platesnę šiaurietiško skambesio amplitudę.
„Pagrindinis festivalio tikslas – pristatyti naujųjų laikų „folk“ muziką, pritraukiant atlikėjų iš Norvegijos, Suomijos, Švedijos, Danijos bei Baltijos šalių. Toliau plėtosime meistriškumo kursus, pristatysime neregėtus archajiškus instrumentus ir stengsimės įkvėpti klausytojus, o kartu ir Lietuvoje kuriančius muzikos profesionalus domėtis pasaulio muzika“, – žadėjo S.Petreikis.
Festivalį „Saulės muzika“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Renginius organizuoja Vilniaus mokytojų namai bei VšĮ „Saulės muzika“. Projekto veiklas remia Lietuvos kultūros institutas, „Kūrybiška Europa“, UPBEAT (pasaulio muzikai skirtų Europos vitrinų platforma), Estijos ambasada.