Teatro antrojo aukšto fojė žiūrovai pamatys įvairias fotografijas, atspindinčias P. Gaidžio veiklą, jo gyvenimą, bus eksponuojami pjesių, pagal kurias jis režisavo spektaklius, tekstai su pastabomis, žymomis ir komentarais. Tai – lyg maži iškilios asmenybės pėdsakai kūrybos proceso partitūrose.
Ilgametis uostamiesčio dramos teatro meno vadovas, režisierius, kino ir teatro aktorius, pedagogas P. Gaidys visą savo gyvenimą susiejo su Klaipėda ir miesto kultūra. Tame pačiame teatre darbavosi jo žmona ir bendražygė aktorė Elena Gaigailaitė.
Vieni paskutiniųjų P. Gaidžio spektaklių „Elzės žemė“ (pagal Jaroslavos Pulinovič pjesę) ir „Kalėdos Kupjelų namuose“ (pagal Eduardo de Filippo lyrinę komediją) tebėra Klaipėdos dramos teatro repertuare. Per savo gyvenimą jis iš viso sukūrė daugiau nei 80 spektaklių.
Subačiaus miestelyje (Panevėžio apskritis) gimęs P. Gaidys Klaipėdos dramos teatro vyriausiuoju režisieriumi tapo 1963 metais. Suvienijęs į kūrybos ansamblį dvi skirtingas tuo metu teatre buvusias trupes, ėmėsi formuoti brandų repertuarą, o taip pat naują klaipėdiečių požiūrį į teatro meną.
Ne vienas P. Gaidžio pastatymas sulaukė gyvo visuomenės dėmesio, teatrologų pripažinimo, įskėlė karštų diskusijų liepsną. Tarp iškiliausių jo darbų – sovietmečiu režisuoti spektakliai pagal poeto Justino Marcinkevičiaus trilogiją: „Mindaugas“ (1969), „Mažvydas“ (1976) ir „Katedra“ (1980).
Kūrėjas ne tik režisavo, bet ir pats vaidino televizijos filmuose, kine, spektakliuose. Jis ilgus metus ugdė aktorius dabartiniame Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultete. KVDT trupėje darbuojasi jo auklėtiniai – aktoriai iš keturių P.Gaidžio parengtų laidų.
P.Gaidžio nuopelnai teatrui ir kultūrai įvertinti Lietuvos valstybine premija, jis apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžiumi.
Už pastangas garsinti Klaipėdos vardą Lietuvoje ir pasaulyje P.Gaidžiui 2005 metais suteiktas Klaipėdos miesto kultūros magistro vardas.
Paroda „Režisierius Povilas Gaidys“ Klaipėdos dramos teatre veiks lapkričio 4 – 29 d. skaityklos darbo valandomis ir prieš spektaklius.