Solisto karjeroje – daugiau kaip 80 operinių vaidmenų, kuriuos jis atlieka viso pasaulio operos teatruose, jo diskografijoje – daugiau kaip 170 albumų, kurie ne kartą buvo nominuoti arba pelnė tokius prestižinius apdovanojimus kaip „Grammy“, „Edison“ ar „Grand Prix du Disque“.
Amerikiečių baritonas savo intensyvią koncertinę veiklą turiningai papildo pedagoginiu darbu, jis yra Heidelbergo universiteto Filosofijos fakulteto garbės profesorius, Manhatano muzikos mokyklos, Naujosios Anglijos ir San Fransisko konservatorijų, Whitwortho laisvųjų menų koledžo garbės daktaras ir Londono Karališkosios muzikos akademijos garbės narys, taip pat Heidelbergo Lied akademijos meno vadovas, o dar kiekvienais metais dalinasi žiniomis Berlyne, Barenboimo-Saido akademijos F. Schuberto muzikos savaitėje.
Jo rengiami meistriškumo kursai neretai po to skelbiami internetinėje erdvėje, pavyzdžiui, akademinės muzikos platformoje medici.tv, vyksta Manhatano muzikos mokyklos ir fondo „Hampsong“ tiesioginės transliacijos. Pastaraisiais metais, pasaulį sukausčius pandemijai, solistas nesiliovė aktyviai darbuotis: parengė įdomių amerikiečių kompozitorių dainų ciklų, dėstė nuotoliniu būdu, davė interviu apie muziką ir vokalo meną.
Thomas Hampsonas buvo Niujorko filharmonijos kviestinis ir reziduojantis menininkas – pirmasis šios garsiosios organizacijos istorijoje. Greta intensyvios operinės veiklos solistas rengia ir kamerinės muzikos programas, jo repertuare – gausybė vokiečių lied, Beethoveno ciklas „Tolimai mylimajai“, Mahlerio dainos, įvairiaspalvė Amerikos kompozitorių vokalinės muzikos retrospektyva, todėl neretai šis dainininkas vadinamas „dainos ambasadoriumi“.
Be to, koncertuose Thomas Hampsonas į rankas ima ir batutą. Tad ir Vilniaus festivalio koncerte dainininkas meistriškai suderino šiuos du – dainininko ir dirigento – amplua, programai parinkęs monografinį austrų kompozitoriaus Gustavo Mahlerio simfoninės ir vokalinės muzikos repertuarą: skambėjo „Blumine“ iš Simfonijos Nr. 1 ir dainos iš „Stebuklingojo berniuko rago“.
Nuotraukų autorius Dmitrijus Matvejevas.